Hetkel
vabu kohti

265
/ 237

Näitus: MAI LILL “CONNECTED 7”13. august 2021

Solaris keskuse disainitänaval on võimalik tutvuda Californias resideeruva Eest kunstniku Mai Lille loominguga. California on rulakultuuri sünnimaa ja Mai kodu asub legendaarsel Venice Beachil, kohe rulaparkide kõrval. See on üks põhjus, miks on Mai teosed suures osas loodud skate deckidele e rulalaudadele. Lisaks on suure seinamaalingu kujul vaatamiseks välja pandud ka killuke Venice Beachile omast tänavakunsti.

Antud näitus on 7. episood autori suuremast rahvusvahelisest näitusteseeriast “CONNECTED”. “Näituse seeriaga “CONNECTED” soovin ma külastajatele meelde tuletada, et südames oleme üks – meid ei saa eristada ja lahterdada nahavärvuse, soo, eelistuse, keda me armastame või mis iganes välise või vaimse erinevuse tõttu. Juba üle saja aasta tagasi rääkis prantsuse filosoof ja lendur läbi Väikese Printsi “Ainult südamega näeb hästi. Kõige tähtsam on silmale nähtamatu”. Usun, et südamega vaatamist on väga oluline meelde tuletada just nüüd, kui ühiskond on lõhenenud erinevate tõekspidamiste ja arvamuste tõttu.

Näitus kannab sõnumit “WE• R • ALL• 1”. Californiat on alati nähtud unistuste ja võimaluste maad ning peetud vabaduse sümboliks juba sajandeid. Rändureid on sinna kutsunud nii kullapalavik, kaunis loodus ja viljakas pinnad kui ka Hollywood. Ookeanile avatud rannalinnad, lainelaudurid ning rulatajad lainetel ja betoonil, muusikud ja paljasjalgsed tüdrukud tänavatel. Pikaaegne Los Angelese elanik, ameerika kirjanik ja poeet C. Bukowski on öelnud: “The free soul is rare, but you know it when you see it – basically because you feel good, very good, when you are near or with them.” Nii tõmbab see vabadest inimestest tulvil linn teisigi magnetina. Kui vaadata surfereid lainetel või rulasõitjaid skatepargis siis mõistate, et see liikumine on medidatsioon, segu vabadusest, julgusest, tasakaalust ja ümbritseva keskkonnaga ühenduses olemisest. Seega on rula ja surfilauad parimaks lõuendiks kandma seda kultuuri. Ma olen laudadele maalinud hingeloomi, need visuaalid räägivad jõust ja tasakaalust ning ka sellest, et oluline on kaitsta oma hinge ja südant. Vana Cherokee muinasjutt räägib, et kõigis meis elab kaks hunti – must ja valge, need loomad on pidevas võitluses ja võidab see kumba me oma mõtete ja emotsioonidega toidame.

Kutsun külastajaid nautima ja täitma südant rõõmu, kindluse ja armastusega, ehk õnnestub leida ka oma hingeloom,” Mai Lill.

Mai Lille näitus on osa rahvusvahelisest ekstreemspordi sündmusest SIMPLE SESSION.