Hetkel
vabu kohti

221
/ 237

EKA tudengite lõputööd vallutavad Solarise28. mai 2021

Täna avatakse Solaris Galeriis ja Solaris keskuse disainitänaval näitused, kus saab näha Eesti Kunstiakadeemia tudengite lõputööde kunstilisi vilju.

Disainitänaval võib näha aksessuaaridisaini õppesuuna ja Eesti Disaini Maja ühisprojekti, mille tulemusena valmistasid aksessuaaridisaini osakonna tudengid sidusa igapäevaste väikeaksessuaaride pop-up kollektsiooni.

Galeriis saavad kunstihuvilised aga vaadata EKA avatud akadeemia kursuse „Maalikunsti A, B, C… ja Z” lõputöid, mis käsitlevad teemasid nagu loodus vs. inimloodu, mõttekildude vormiotsing, fotoaparaadiga maalimine ja pintsliga pildistamine, reaalsuse ilustamine, värvirõõm, unustus jpm.

„Meil on väga hea meel, et kooliaasta lõpuks on näitused taas avatud ning saame noortele kunstnikele pakkuda võimalust oma töid laiemale publikule tutvustada,“ räägib Solaris keskuse turundusjuht Kristin Lepikson. „Solaris on EKAga teinud aastaid koostööd ning mitmete andekate noorte tööd on tänaseks ka meie disainipoodidesse müügile jõudnud,“ lisab ta.

Galeriis paiknev näitus on avatud kuni 4. juunini ning disainitänaval asuvat kollektsiooni saab näha kuni 18. juunini. Mõlemad näitused on tasuta, mis annab kõigile huvilistele võimaluse alustada oma suve uute kunstielamustega.

Lisateavet noorte kunstnike tööde kohta leiab avatud akadeemia näituse Facebooki lehelt ja aksessuaaridisaini näituse Facebooki lehelt. Tule, astu läbi ning naudi!