Hetkel
vabu kohti

277
/ 237

Rändnäitus “Mürktaimed” Solaris keskuse aatriumis18. mai 2020

Alates esmaspäevast, 18. maist on Solaris keskuse aatriumis avatud botaanikaaia rändnäitus „Mürktaimed“. Näitusel tutvustatakse nii sõnas kui pildis Eestis enamlevinud mürktaimi, kirjeldatakse nende mürgisust ja võimalikke mürgistusnähte ning tutvustatakse esmaabivõtteid mürgistuse korral. Vastvalminud näitusel saab teada, millised on mürktaimedega seotud müüdid ehk valearvamused.

„Näitusega soovime panna inimesi märkama meid igapäevaselt ümbritsevaid taimi ning teadvustama, et nende seas on liike kelle ebaõige kasutamine võib kaasa tuua mürgistuse. Ohtlike taimedega võime kohtuda igapäevaselt metsas, aias või pargis, aga ka siseruumides. Eestis kasvab looduslikult umbes 100 liiki rohkem või vähem mürgist taime. Mürgistuste vältimiseks on parim viis nende tundmaõppimine,“ räägib metoodik Urmas Laansoo. „Ellujäämiseks on oluline eristada surmavalt mürgist maikellukest populaarsest karulaugust või mürkputke talle väliselt sarnasest  petersellist,“ lisab Laansoo.

Mürktaimede näitus jääb Solaris keskuse aatriumis külastajatele avatuks kuni 18. juunini. Näitust külastades palume järgida 2+2 reeglit. Riskirühma kuuluvatel inimestel soovitame katta hingamisteed.