Hetkel
vabu kohti

214
/ 237

Kas me tahame sõpru rõõmustada ja elu tähistada? Jah!11. veebruar 2020

Ma tean, et sõbrapäevaga on nagu kõikide pühadega – on neid, kes seda ennastunustavalt naudivad ja on neid, kes nina kirtsutavad, et jälle üks kes-teab-kust ülevõetud püha. Mina rõõmustan tavaliselt kõikvõimalike tähistamisvõimaluste üle ja leian, et absoluutselt kõige puhul on olemas teadlikum vaatenurk! Me ei pea (ka) sõbrapäeval liigselt tarbima ja ostmise pärast ostma. Aga igasuguste asjade ja pühade ja tähtpäevade meelespidamine loob rõõmu juurde, annab põhjust kallite inimestega kokkuistumiseks ja lihtsalt elusolemise tähistamiseks! Miks me üldse siis muidu elame, kui me endal seda tähistada ei luba!

Ja kui mõnes toredas poes leidub midagi, mis kohe eriti hästi sõbra või kallima olemusega kokku sobib ja teda südamest rõõmustada võiks, siis ma ei näe põhjust, miks sellist kingitust teha ei võiks!

Sõbrapäeval võime vabalt sõpru ja armsamaid elamustega kostitada ja olla igatpidi leidlikud, selle asemel, et lihtsalt karvaseid südameid kinkida (ja kui see juhtub olema kellegi kirg, siis see pole ka igatahes niisama ostmine!). Näiteks saab sõbrapäeval Artises vaadata uut Eesti dokfilmi „Südamering“, mis põhimõtteliselt räägib väga toorelt ja ausalt (ja päriselt) inimeseksolemisest ja suhetest ja valikutest. Tegevus toimub ühiskonnast eraldunud kamba keskel, aga teemad on sellised, millega me kõik oleme ilmselt kokku puutunud. Igati väärtuslik kingitus oma sõpra kinno viia sellist oma tõekspidamiste üle mõtisklemist soodustavat filmi vaatama, et pärast oma kogemust mõnusa tee ja koogi ääres jagada! Aga ma kindlapeale ei demoniseeriks ka ägedaid ehteid, śokolaadi ja muidu toredaid kingitusi, mis sõpra rõõmustada võiks. Ja kinkimisega on alati see värk, et eks see kinkija ise ka saab sellest oma laengu, kui kingisaaja grammikese rõõmsamaks muutub!

Hängisin Solarises ja leidsin sealt küll igasugust lahedat kaupa, mida võiks vabalt oma heale sõbrale või kallile inimesele kinkida. Sest miks mitte! Sest me võime! Mulle ei meeldi mõttetu tarbimine, aga ägedad ja minu soove ja olemust peegeldavad kingitused meeldivad mulle küll väga – sellised, mis näitavad, et kinkija on minu peale mõelnud ja olnud minuga koos olles tähelepanelik, et osata mind rõõmustavat kinki valida! (ja ühtlasi, ma ei näe põhjust, miks me ei võiks endale ka midagi head kinkida!)

Kui juba Solarises kingitusi valida, siis rõõmustab see ilmselt nii sõpru kui kinkijat, et iga 10-eurose ostu puhul saab sõbranädalal loosikupongi ja sellega saab osaleda viie Pariisireisi loosimises. Ma arvan, et see sihtkoht ei ole selline sihtkoht, kuhu ka mitmendat korda minna ei tahaks. Mina käisin eelmisel kevadel ja see ainult suurendas mu isu!

Seega, kingime endale, sõbrale ja/või kallimale midagi, mis teda kindlapeale end hästi tundma paneb ja kui see mõne eriti praktilise sõbra eelistusi silmas pidades tähendab, et üldse ei maksaks midagi esemelist kinkida, siis on hea ka seda arvesse võtta! Aga ühest heast vestlusest või koosolemisest ei ütle küll ilmselt keegi ära.

Apollost leiab igasugu llahedaid kingitusi! Mina leidsin kirjutamissõbrale sule ja Tallinnafännile kilukarbisokid!


Me tahhame ju, et sõber oleks soojas! Millisel sõbral saab olla liiga palju lahedaid mütse-salle?


Appi, ma armusin! Greenika eriti ägedad käepael-ehted!


Krunnipeast saab eriti kaunist käsitööśokolaadi (lilled ja śokolaad ühes!) ja śoko-sardiine!


Tervisesõbrale saab valida mu lemmik Yogi Tea teesid või hoopis Chaga eliksiire või hoopis midagi muud Biomarketist!


Liblikad-ehted toovad suurele või väiksele sõbrale kevade natuke varem koju kätte!


Iseendale võin ma ikka ja alati sõbralikult Biomenu vegan-rikkalikku-śokolaadikooki kinkida.