Hetkel
vabu kohti

237
/ 237

Solaris on kunst: Andrés Gallardo Albajar „Linnageomeetria“29. aprill 2019

Maikuus näitame Solaris keskuse aatriumis Andrés Gallardo Albajar fotonäitust “Linnageomeetria”
„Linnageomeetria“ on visuaalne tõlgendus tänapäevasest arhitektuurist iseõppinud fotograafi objektiivi läbi. See on pidevalt täienev ja arenev projekt, mida Andrés Gallardo Albajar alustas üle 4 aasta tagasi Tallinnas, kus ta ka praegu elab. Projekti eesmärgiks on uurida kaasaegset arhitektuuri ja seda, kuidas me tänapäeval oma linnadega suhestume. Vaadeldes arhitektuuris ja linnaruumis erinevaid geomeetrilisi vorme, nagu hooned, väljakud, lambipostid või maastikud, püüab „Linnageomeetria“ peegeldada linnaelu isiklikust ja kunstilisest vaatenurgast. Projekti läbivateks märksõnadeks on muuhulgas nurgad, kõverad, ristmikud, jooned, sümmeetria ja värvid.

Arhitekti ja Eesti Arhitektide Liidu juhatuse liikme Kalle Komissarovi arvates kujutavad Andrés Gallardo fotod maailma distantsilt, kust vaadates mõjub ruum poeetilisena. „Ilm on ilus, päike paistab, hooned on hästi hoolitsetud. Täiuslik, probleemideta, aga staatiline maailm mõjub mulle veidi hoiatavalt – mis juhtub peale katiku klõpsu? Kompositsioonid toetuvad diagonaalile – midagi juhtub kohe.”
Kuigi tegu on pidevalt täieneva ja areneva projektiga, hõlmab näitus töid paljudest linnadest, nagu Soul, Pariis, Berliin, Kopenhaagen, Peking, Hamburg, Brüssel, Helsingi, Tallinn, Vilnius, Alicante, Bremen, Milano, Malmo ja Praha.

„Linnageomeetria“ on nautinud positiivset kriitikat ja tagasisidet ning seda on tutvustatud prestiižsetes ajakirjades ja väljaannetes üle maailma (PhotoVogue, Fubiz, Abduzeedo, Fahrenheit Magazine, Post Internazionale, B-side, Fotograafia Blogger, Behance Photography Served jpt).

Andrés Gallardo Albajar on Hispaaniast pärit fotograaf, kes elab Eestis. 2012. aastal sai ta emalt ja vennalt kingituseks oma esimese kaamera ning seejärel on fotograafia olnud tema lahutamatuks kireks. Oma töödes keskendub Andrés arhitektuuri ja linnaruumi jäädvustamisele, püüdes pidevalt leida uusi vaatenurki, varjundeid või värve.


Tema käimasolev projekt „Linnageomeetria” on andnud autorile võimaluse reisida Euroopas ja Aasias ning jäädvustada kaasaegse arhitektuuri ilu graafiliste ja haaravate fotode abil.

Andrése töid on tunnustatud mainekatel konkurssidel ja mitme auhinnaga, nagu Sony World Photography Awards, ND Awards, IPA Awards või Siena International Photography Awards. Tema fotosid on esitatud nii soolo- kui ka grupinäitustel Hispaanias, Lõuna-Koreas, Prantsusmaal, Ühendkuningriigis, Venemaal ja Kreekas.
Näitus on avatud igal reedel kella 13.00-st laupäeval 13.00-ni.