Hetkel
vabu kohti

243
/ 237

KULTUURIAMPSUD SOLARISES / MÄRTS 201921. veebruar 2019

Elamusterohke veebruar on seljataga, kuid muretsemiseks ei ole põhjust. Märtsis saab kultuurielamustest kindlasti paar ampsu võtta ning mitmekülgse valiku seast leiab igaüks endale midagi, millest ta kindlasti ilma ei taha jääda.

SOLARIS KESKUS

Et shoppamine oleks kultuursem ning mõnusam, kõlab Solarises, töönädala keskel, terve päeva jazzmuusika. Sel aastal mängib igal kolmapäeval keskuses jazzlugude playlist, mille on kokku pannud Eesti Jazzliit.  

ERKI Moeshow

Märts on vägagi eriline kuu meie moefännidele! Nimelt on Solaris keskus sel aastal ERKI Moeshow suurtoetaja. See tähendab mitmeid moeteemalisi ettevõtmisi ja ERKI’ga seotud üritusi meie keskuses – enne kui ka pärast moeshow toimumist!

11. märtsil teeb professionaalne žürii esialgse valiku kõigi kavandite vahel, mis noored moekunstnikud ERKI’le on esitanud. Valik on salajane ja väljavalitud võidutöid ei avalikustata, kuid kavandeid, mis sel aastal lavale ei jõua, saab näha näitusena Solaris keskuses kuu teisel poolel.

30. märtsil valib ERKI terve päeva vältel moeshow jaoks välja neid julgeid, kes noorte disainerite töid laval kandma hakkavad! Toimub ametlik modelli-casting.

ALEXELA KONTSERDIMAJA

9. märts / Dostojevski romaani “Vennad Karamazovif” ainetel valminud Eifmani Ballett “Teiselpool pattu”, tuleb Alexela Kontserdimaja lavale! 2013. aasta maailmaesietendusest on möödas mitu aastat, kuid tegu on Eestis esmakordselt esitlusele tuleva teosega.

👉Rohkem infot siit

17. märts / Tõsisema balletti järel tuleb meelt lahutada, ning selleks avaneb suurepärane võimalus Dylan Morani Dr. Cosmos tuuri raames! Varemgi Eesti lavadel publikut naerutanud Moran, on taas tagasi ning parem kui kunagi varem. Kogu üritus on inglise keeles.

👉Rohkem infot siit

28. märts / Suurepärane uudis neile, kes jäid ilma 27. märtsil toimuvast Enigma kontserdist – Alexela kavasse on lisatud “Original Enigma Voices” lisakontsert! Nüüd ei jää muud üle, kui leida endale koht lisakontserdil, sest ka selles saalis on kohad kohe kohe täis!

👉Rohkem infot siit

APOLLO KINO

8. märts / Kõik Marveli fännid on juba valmis kinosaalis selle filmi peategelasele kaasa elama, kuid vääriline kinoelamus on “Kapten Marvel” kindlasti kõigile. Oscari võitja Brie Larson paneb selga superkangelase kostüümi, ning võtab maailma päästmise enda kätte.

👉Rohkem infot siit

8. märts / Väiksematele kinofännidele on aga hea võimalus minna vaatama populaarse draakoni saaga viimast filmi! “Kuidas taltsutada lohet 3” on taas dubleeritud eesti keelde ja  seekord on peategelase Kokutis lohe, Öine Raev, leidnud endale väärilise kaaslase!

👉Rohkem infot siit

15. märts / Tiit Sukk, Margus Prangel ja Veikko Täär kehastavad kolme sõpra, kes hakkavad publikut naerutama filmis “Mehed”. Venemaal teatrietendusest alguse saanud, ning 2010. aastal filmina kõik vaatajarekordid purustanud komöödia, jõuab Eesti kinodesse kuu keskel.

👉Rohkem infot siit

KINO ARTIS

1. märts / Järgmise kuu kõige esimene kultuuriamps toimub kinos Artis. “Mineviku labürindid” on Asghar Farhadi järjekordne film, mis räägib ootamatute sündmuste käigus pinnale kerkivatest saladustest. Filmi peaosades on abielupaar Penelope Cruz ja Javier Bardem.

👉Rohkem infot siit

1. märts / Marko Raat dokumentaalfilm “Köögis: Klaus, Gloria, Farm, Põhjaka, Mekk” heidab pilgu Eesti tipprestoranide kööki. Omapäraseks muudab filmi mitte ainult see, et vaataja näeb köögis toimuvat, vaid ka ekraanijaotus. Nimelt on korraga ekraanil kolm kööki.

👉Rohkem infot siit

15. märts / “Valekonto” räägib loo lahutatud, kahe teismelise emast ja õpetajana töötavast Claire’ist (Juliette Binoche), kes satub kuuma suhtesse noore Ludoga. Noormees jätab ta aga maha, ning Claire loob Facebooki valekonto 24-aastasele, Clare nimelisele tütarlapsele, et Ludot tagasi võita. Olukord läheb keerulisemaks, kui Claire armub hoopis Clare’i kontot kasutades Ludo sõpra Alexisse.

👉Rohkem infot siit