Hetkel
vabu kohti

30
/ 237

Taimselt ja vaimselt 2019. aastasse10. jaanuar 2019

Kas tõesti juba 2019? Tundub nii. Kas tõesti on taas aeg anda uue aasta lubadusi? Nii ja naa. Ühelt poolt on uus ja värske algus igati soositud, aga teisalt, kas meil ikkagi on sellist survet oma ellu vaja? Miks mitte proovida see aasta natuke teisiti.

Tõenäoliselt populaarsuselt number kaks uue aasta lubadus on hakata tervislikumalt toituma, esimene, nagu ikka, puudutab seda trennitegemist. Kuigi ma ise olen ammu loobunud taolisi lubadusi andmast, sest näiteks tervislikku toitumist soosin ma igapäevaselt niigi, siis üks nõuandelaadne toitumisalane soovitus on mul varnast võtta küll. Või siis täpsemalt Solarise 2. korruselt, sellisest kohast nagu BlissTray.

Olen tegelikult kirjutanud varemgi, et taimetoitlasena on BlissTray juba ammu minu positiivses nimekirjas. Värsked salatid, alati mitmekesine sooja toidu valik, söö nii kuis kõht nõuab, mitte nii nagu dikteerib süsteemi poolt välja arvutatud ports. Lisaks ei pea BlissTrays kunagi muretsema selle pärast, et ette tuuakse justkui taimne roog, kuid kaunistusena on kasutatud näiteks peekonit, või kus lillkapsa pähe on jõudnud taldrikule hoopis paneeritud kana (uskuge mind, need on reaalsed näited). BlissTray buffee-restorani võluks ongi ennekõike see, et saad oma taimse (= tervisliku = üldjuhul kalorivaesema) roa ise kokku panna ning võid rahus tõsta taldrikule kõike, alates taimsetest kotletidest kuni kergema seenekastmeni välja, salatitest rääkimata, muretsemata toidus leiduvate ootamatute “külaliste” pärast.

Muide, lisaks värskele, maitsete küllale ja mitmekülgsele buffee-taimetoidule pakub BlissTray ka smuutisid, värskeid mahlu ja suurepärast kohvi, mille kõrvale sobivad imeliselt nautimiseks suussulavaid (ka vegan) koogid. Kuna BlissTray kasutab oma toidus ainult parimaid ja tervislikke valikuid soosivaid tooraineid, siis isegi need viimased ei lähe (vähemalt minu silmis) patustamise nimekirja. Pealegi, kuidas saakski olla halb taimetoidust lookas ja särtsakalt värviline toidutaldrik ja selle kõrval sama kaunis ja särav koogitükk? Usun, et just selline, igati tervislik ja mitte liigselt (koogitükke) piirav mõtteviis mõjub kokkuvõttes palju paremini nii kehale kui ka vaimule, kui need ranged lubadused, millest me kokkuvõttes nagunii kinni ei pea.

 

Seega, BlissTrays näeme?

 

 

Aljona Eesmaa

Portail.ee

Asutaja ja peatoimetaja