Hetkel
vabu kohti

242
/ 237

Kultuuriampsud Solarises / Veebruar 201923. jaanuar 2019

Hammusta tükk kultuurielamustest, mis veebruarikuus sind Solaris Keskuses on ees ootamas. Valik on mitmekülgne ning sobiva kultuurisündmuse leiab endale igaüks. Vali üks või mitu, või koguni kõik, sest kultuursete üritustega ei ole ohtu, et hammustad liiga suure tüki või lähed kultuuriampsudest lõhki.

SOLARIS KESKUS

Igal kolmapäeval kõlab Solaris Keskuses avamisest sulgemiseni džässimuusika, lisades ka ostlemisele ning keskuses ajaviitmisele kultuurset särtsu. Jazzikolmapäevad keskenduvad Eesti artistidele ning playlisti on koostanud Eesti Jazziliit.

ALEXELA KONTSERDIMAJA

4. veebruar / Kes meist ei armastaks mustkunstnike poolt loodud illusioone? Vennad Safronovid tähistavad oma 15 aasta juubelit tuues lavale uued ja unustamatud trikid! Ning on kindel, et koostöös parimate režissööride, koreograafide ja kunstnikega, on Alexela Kontserdimaja laval 4. veebruaril toimuv erakordne ja ere elamus.

👉Rohkem infot siit

08. veebruar / Eelmise aasta Eesti Muusikaauhindade Glal võitis Trad.Attack! aasta ansambli ja aasta etno albumi tiitli. Nüüd esitavad nad viimast korda nende värskeima albumi Kullakarva kõiki lugusid Alexela Kontserdimajas.

👉Rohkem infot siit

22. veebruar / Kuu teisel poolel on oodatud kõik, kes vene keelt oskavad, Aleksandr Revva ja Mihhail Galustjan komöödia etendusele. Need kaks meest, üks naljakam kui teine, naerutavad teid pisarateni ning teevad kauaks ajaks tuju heaks.

👉 Rohkem infot siit

APOLLO KINO SOLARIS

01. veebruar / Suurejooneline draama, mis räägib loo kuninganna Mary Stuarti tormilisest elust ning tema suhtest Inglismaa kuninganna Elizabeth I-ga. Peaosades on kolmekordne Oscari nominent Saoirse Ronan ja Margot Robbie. Režissööri toolis on Josie Rourke, “Mary, šotlaste kuninganna” on tema ekraani debüüt.

👉Rohkem infot siit

15. veebruar / Miks mitte viia sõber kinno just päev pärast sõbrapäeva? “Alita: sõjaingel” on seikluste rohke ulme-märul, mis ei jäta kedagi külmaks. Filmistsenaariumi kirjutas James Cameron ning režissööriks on kogenud Robert Rodrigues.

👉Rohkem infot siit

22. veebruar / Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valminud film jutustab loo, mis on teada ja tuntud paljudele. A. H. Tammsaare samanimelisel romaanil valminud “Tõde ja õigus” filmi režissöör ja stsenarist on auhinnatud Tanel Toom.

👉Rohkem infot siit

KINO ARTIS

1. veebruar / Crystal Moselle esimene täispikk film “Skate kitchen” räägib loo Camillest, kes liitub ainult tüdrukutele mõeldud rulatiimiga.  Moselle tegi New Yorgi rulatüdrukutega tihedat koostööd ning pani nad koguni kaamera ette. Tulemuseks on äärmiselt ehe ja ainulaadne subkultuuri tutvustav film.

👉 Rohkem infot siit

15. veebruar / Rootsi film “Piir” on mütoloogia ning fantaasia elementidega draama naisest, kes tunneb hirmu lõhna. Filmi käigus hakkab omapärase välimusega Tina otsima oma tõelist identiteeti. “Piir” võitis Cannes’i filmifestivali kõrvalprogrammi.

👉 Rohkem infot siit