Hetkel
vabu kohti

184
/ 233

Säravate moe- ja kultuurifilmide saatel sügiskaamosesse14. november 2018

Üleminek esimeselt sügiskuult viimasele on toimunud justkui silmapilkselt ning kuldkollases rüüs puud ja viimased soojad päikesekiired on kiirelt asendunud vihiseva novembrituule ja sünge sügiskaamosega. Ent pilkast pimedust ei maksa karta, sest nagu igal aastal kombeks, täidab ka seekordset halli sügist PÖFFi moe- ja kultuurifilmide eriprogramm Moekino, mis pakub särtsakat meelelahutust igaühele meist, kes soovib hämarat hooaega näputäie glamuurisäraga täiendada.

17. novembrist 2. detsembrini kestev Moekino on end sel aastal sisse seadnud just Solaris Keskusesse, tuues filmisõprade ette särava valiku moe-, kultuuri-, kunsti- ja muusikafilme. Mood, mis põimib omavahel kõik neli valdkonda, peidab end ühel või teisel moel kõikides tänavustes Moekino filmides, andes vaatajale aimu antud valdkonna mõjust üleilmsele kultuuriruumile ning poetades sekka tänavapäevase tarbimisühiskonna paradokse.

Seega ei tasu Moekino filmide külastajatel sugugi karta, et tegu oleks vaid moest rääkivate filmidega – sugugi mitte! Näiteks seikleb dokkfilm“Kunsti hind”(The Price of Everything) hoopis kaasahaaravas kunstilabürindis, tuues ekraanile põneva kunstioksjonite maailma ühes kaasaegse kunsti tipptegijatega nagu Jeff Koons, Larry Poons, Gerhard Richter jt. Põneva ajarännaku osaliseks saab aga filmiga “Studio 54”, mis teeb tagasipöörde 70ndate lõpuaastail võimutsenud ja kahtlemata maailma legendaarseima klubi tiitlit kandnud Manhattani peopaika.

Mõistagi ei puudu aga Moekinost ka moe- ja ilutemaatika. Näiteks on tänavuse Moekino avaseansiks filmi “Ajatu ilu” (Timeless Beauty)maailma esilinastus, mis lennutab filmipubliku otse vastuoludest pungil moemaailma südamesse ning võitleb ühiskonnas kinnistunud ilustandardite vastu. Iluideaalide teemat käsitleb ka “Väikesed õlad: Barbie ümbersünd” (Tiny Shoulders, Rethinking Barbie), mis annab aimu suurkorporatsioonide tulisest olelusvõitlusest tänapäevases, mitmekesisust ja uusi ilustandardeid nõudvas ühiskonnas. Materialismist ja kuvandist sõltuvat maailma lahkab ka “Rikaste generatsioon” (Generation Wealth), mis seab küsimärgi alla meie elusid dikteerivad tarbimismustrid.

Eksklusiivse eriseansina naasevad aga Moekino ekraanile põnevad moekaadrid filmist “Yves Saint Laurent: Celebration”, mille näitamine on skandaalse sisu tõttu olnud pikki aastaid keelatud, kuid mis nüüd taas avalikkuse ette jõuab.

Kaugeid ja värvilisi kultuuriruume avavad kinopublikule aga “United Skates”ning “Matangi / Maya / M.I.A”, millest esimene toob ekraanile afroameerika kultuuris ja räpiskeenes olulist rolli mängiva rulluisuhallide traditsiooni ning teine kuulsa räpiplika M.I.A teekonna slummidest muusikamaailma tippu.

Seega on põnevat vaatamist tänavuses Moekinos enam kui küllaga ning ka seekordne programm sai, sarnaselt eelmistele aastatelegi, pandud kokku just eesmärgiga lisada pimedatesse novembriõhtutesse just see vajalik annus glamuurisära. Ja muide, lisaks sellele, et Moekino koduks on sel aastal just Solaris, kostitab rõõmsaid moehuvilisi seekordse festivali ajal ka disainipood LEVI, mis pakub 17.11-02.12 kõikidele Moekino piletitega kodanikele Eesti disaini tervelt -20% soodsama hinnaga! Põnevaid pakkumisi on varuks ka teistel Solaris Keskuse kauplustel, nii et silmad lahti ja moodsate filmide lainele!

 

Moekino lisainfo ja piletid: https://2018.poff.ee/filmid/moekino

 

 

Britta Talving

PÖFFi Moekino programmi juht

Instagram @britta