Hetkel
vabu kohti

220
/ 237

Pimedate ööde võimsad filmielamused31. oktoober 2018

Kui kalendris lööb ette järjekordne novembrikuu, on enam kui selge, et kätte on jõudnud iga-aastane, pimedate ööde, käreda külma ja kargete sügistuulte hooaeg. Õues möllavad novembri-iilid ja põski näpistab esimene pakane, ent kaugusest on kosta juba tuttavat hundiulgu ning taevalaotuses lööb helkima üks tõeliselt ere täht – algamas on järjekordne, maailma säravamaid linateoseid koondav Pimedate Ööde filmifestival.

Põhja-Euroopa suurimate filmifestivalide sekka kuuluv PÖFF, mis leiab seekord aset 16. novembrist 2. detsembrini, kostitab ka tänavu filmielamuste otsijaid ja kinosaalides seiklejaid võimsa filmiassortiiga ning toob ekraanile nii maailma esilinastused kui ka küllusliku filmivaliku rahvusvaheliselt juba ilma tegevate linateoste areenilt. Seekordse festivali avab 16. detsembril orkestri ja koori saatel linateose “Ärkamine”(Awaken) rahvusvaheline esilinastus ning sellele järgneb kahe nädala jagu rikkalikku filmimenüüd, kus kohtab nii PÖFFi põhi- ja debüütfilmide võistlusprogrammide filme kui ka näiteks eriprogrammide Just Film, PÖFF Shorts ja Moekino filme.

Viimane neist ehk Moekino sammub juba kolmandat aastat nii põnevate moefilmide kui ka paeluvate kultuuri-, kunsti- ja muusikafilmide rada, tuues vaatajateni 8 dokumentaali, kus põimuvad omavahel kõik neli valdkonda ning mis annavad aimu moemaailma mõjust üleilmsele kultuuriruumile. Ka Moekino filmivalikusse kuulub tänavu üks maailma esilinastus, täpsemalt film “Ajatu ilu”(Timeless Beauty), mis lennutab kinopubliku otse vastuoludest pungil moemaailma südamesse ning heidab pilgu viimastel aastatel esile kerkinud trendile, mis võitleb ühiskonnas kinnistunud ilustandardite vastu. 17. novembril alguse saav Moekino eriprogramm leiab sel aastal aset just Solarise Apollo ja Artise kinosaalides ning toob ekraanidele veel ka filmid “Studio 54”,“Rikaste generatsioon”(Generation Wealth), “Kunsti hind”(The Price of Everything), “Matangi / Maya / M.I.A”ning mitmed teised dokumentaalid, mis lahutavad alanud pimedate ööde kuul kultuuri- ja moesõprade meeli.

PÖFFi piletid jõuavad sel aastal eelmüüki 8. novembril ja üldmüüki 9. novembril. Tänavune PÖFF on aga eriline, sest loodud on kauaoodatud PÖFFi klubi Hundikari, mille liikmetele on filmifestivali piletid tavapärasest soodsamad. Kuna Solaris on Pimedate Ööde filmifestivali toetaja, saavad kõik Solaris Clubi liikmed endale Hundisõbra paketi soetada tervelt 20% soodsamalt ehk 25 euro asemel 20 euroga.

 

Nii et ära maga maha aasta võimsaimat filmifestivali ning tule liitu kultuuri- ja filmihuntidega novembrikuu teises pooles, et krõbeda külma ja süngete ööde eest säravasse filmimaailma peitu pugeda! Seitsmendaks novembriks jõuab PÖFFi kodulehele ka kogu tänavune filmimenüü, kust saab seejärel sobivaid linateoseid hakata välja valima – uskuge mind, et on, mida oodata!

 

Näeme kinos!

 

Britta Talving
Blogija ja PÖFFi Moekino juht
Instagram @britta

 

PÖFFi piletiinfo:

Kogu PÖFFi programmi eelmüük Hundisõpradele  ja Hundipassi omanikele algab 8. novembril ning üldmüük päev hiljem. Praegu saab aga pileteid soetada juba Põhivõistlusprogrammi ja Debüütfilmide võistlusprogrammi filmidele.

Solaris Clubi liikmed saavad Hundisõbra paketi soetada 20% soodsamalt ehk 25 euro asemel 20 euroga.

Hundisõbraks hakkamiseks kasuta Solaris Clubi sooduskoodi: nlkqw50fds2xe9

Hundikarja kohta leiad rohkem infot siit