Hetkel
vabu kohti

149
/ 233

Kõik vajalik käpaulatuses!15. oktoober 2018

Olen alati uskunud, et lemmikloom on samasugune pereliige nagu kõik teised ja nii kaua kui mu kodus on kasvanud kassipreili Sofia ja koerapoiss Freddie, olen ma ka pööranud tähelepanu sellele, et nendegi vajadused oleksid alati rahuldatud ja nende elus oleks rohkelt rõõmu, olgu siis ühiste käikude ja mängude, vahvate kingituste või loomulikult lihtsalt tähelepanu üle.

Kui mul on loomadele midagi tarvis, sean ma sammud Urr & Nurr kauplusesse, mis on olemas ka Solarise 0. korrusel. Oleme alati ostnud nende toidu sealt ja peatselt tahaksime ära proovida ka uue ahjus küpsetatud kuivtoidusarja Oven-Baked, mis kõlab väga maitsvalt. Urr & Nurr-is on Sofia jaoks saadaval ka Eestis valminud toortoit kassidele. Lisaks täiendame seal snäkivarusid, kui tahame Freddiele mõne uue triki õpetada või oma karvikuid lihtsalt premeerida ja hellitada. Freddiega koos poes käies meeldib, et kaupluses on koerte kondid ja maiused paigutatud nii, et neljajalgsel on ise võimalik ringi nuhutada ja mõista anda, mis talle meeldiks. Ikkagi temale loodud kauplus!

Samamoodi käpaulatuses on koertele mänguasjad ja iga kuu-paari tagant saab Freddie endale midagi uut valida… meiepoolse assisteerimisega siiski, sest hambad on tal võimsad ja teame juba, millist tüüpi lelud tema mängumöllus kõige tublimini vastu peavad. Meie viimase aja suureks lemmikuks on kujunenud Beco Pets, nende elevant Estella pidas ikka pikalt vastu, enne kui kaalust alla võtma (loe: vatti kaotama) hakkas. Superlahedad on ka Nina Ottosson arendavad mänguasjad, mis võimaldavad lemmikul pikalt pusida ja nuputada ning seeläbi oma aju ja motoorikat treenida. Sofiale kui linnapreilile, kes õues ei käi, valmistab rohkelt rõõmu värske kassimuru.

Kui kõht täis ja mängud mängitud, on samavõrd olulised kõik igapäevased vajadused nagu korralik kvaliteetne jalutusrihm, vahendid pesemiseks-harjamiseks-küüntelõikuseks, mõnus pehme pesa ja… et kakakotid järsku otsa ei saaks ning sind keset Vabaduse väljakut superpiinlikusse olukorda ei paneks, nagu juhtus ühel suvel minuga. Kassil peab aga olema korralik kraapimispuu. Mugava inimesena meeldib mulle, kui mul on võimalik saada kõik ühest kohast ning Urr & Nurr võimaldab seda. Hiljuti ostsime Freddiele uue Hunter pesa, mis on nii pehme ja mõnus, et ka meie kaheaastane ronib sinna pikutama ning sama käiguga haarasin kaasa ka šampooni, kakakotte ja paar konservi mõlemale loomale.

Parim jäetakse ikka viimaseks ja minu jaoks pole miski parem kui Urr & Nurr suhtumine lemmikutesse. Lisaks toodete toredale paigutusele on ilmselge, et kõik müüjad on tohutud loomaarmastajad ja Freddie on alati teretulnud nii Solarise keskuses (teisedki võiks eeskuju võtta: hästi käituvad loomad peaksid kõikjale lubatud olema, sest olgem ausad, sageli käituvad nad ju inimestestki eeskujulikumalt… ) kui Urr & Nurr kaupluses, kus on pigem tunne, et tema on klient ja mina tema saatja, mitte vastupidi. Ja ühes õiges loomapoes just nii peabki olema!

20. ja 21. oktoobril kell 10-21 ootab Urr&Nurr kõiki oma loomadega restorani, mis on avatud nende poe ees 0. korrusel.

Üritusega saad liituda ja lemmikute resto kohta leiad lisainfot Facebookist:

Anna Elisabeth Kaljuvee
blogija
www.annaelisabeth.net