Hetkel
vabu kohti

243
/ 237

Linnainimeste dilemmad ehk kus täna lõunat süüa?20. september 2018

Elus esineb igasuguseid dilemmasid, kuid julgen kahtlustada, et Tallinna südalinnas töötava ning miks mitte ka resideeruva inimese üks sagedasemaid kõlab “Kus küll täna lõunat süüa?”.

Solarise keskus on sellise küsimuse puhul lihtne meelde tulema. On ju kaubanduskeskuse legendaarsed söögikohad Komeet, Vapiano ning Lido täitnud südalinlaste isusid ja kõhtusid juba aastaid. Ning kuna need söögikohad on teada ka inimestele väljaspool Tallinnatki, siis tundub ainult kohane teha täna kummardus teistele väärt kohvikutele ja restoranidele, mida Solarise keskuse erinevatel korrustel leiab.

Kuna olen ise taimetoitlane, siis esimesena torgatab mulle pähe selline söögikoht nagu BlissTray.Minu jaoks on BlissTray alati olnud selleks kiireks ja mugavaks restoraniks, kus saab nautida maitseküllast, toitvat ja tervislikku taimetoitu. Lisaks on vihmasel ja hallil sügispäeval alati rõõm, kui vähemasti lõunataldrik saab olema eriliselt värvikirev ning seda BlissTrayst juba saab.

Teine koht, mis mulle Solarises väga sümpatiseerib on 0. korrusel asuv Tokumaru Takeaway. Sinna sean sammud neil päevil, kui lõunasöögiks kohvikusse või restorani maha istumine ei ole variandiks ning söök tuleb nii öelda hoo pealt kaasa haarata. Tokumaru Takeaways on mõnus Jaapani söögivalik nii taimetoitlastele kui ka liha- ja kalaarmastajatele ning julgen ise käsi südamel öelda, et paremaid don’e mujalt Tallinnast küll ei saa. Veel üks hea toidu kohe kaasa haaramise koht on ka 1. korruse CHI, kus saab maitsva Aasia nuudliroa kätte kõigest 3-5 minutiga ja tegus päev saabki jätkuda!

 

 

Kui aga peaks sattuma selline päev, mil hommikusöök oli tavapärasest toekam, kuid lõunat täiesti vahele jätta ei taha, siis on heaks lahenduseks Blenderi mahla-, smuuti- ja kohvibaar, kus saab keha turgutada näiteks mõne supersmuuti või vitamiinidest pakatava mahlajoogiga. Loomulikult võib Blenderis keha ergutada ka mõne kohvijoogiga, sest neid valikus juba jagub. Kohvidest rääkides, siis muidugi ei saa üle ega ümber ka 1. korrusel asuvast Reval Café Delist, kus haarata saab kaasa nii väikese kerge snäki kui ka cappuccino, mida soovi korral serveeritakse ka näiteks taimse piimaga.

Nagu näha, siis isegi minu lemmikute nimekiri kipub Solarise toidukohtadest pikaks minema. Selleks, et aga oma elu lihtsamaks teha ning dilemmatsemist mitte liiga pikaks venitada, soovitan enne Solarise keskuse poole astumist vaadata üle Solarise kodulehel üles seatud lõunapakkumiste lehekülg. Nii oled koheselt kursis, milline söögikoht mida lõunaks pakub ning nii ei pea tööpäeval pead murdma, kuidas selle lõunasöögiga siis ikkagi jääb.

 

Maitsvaid elamusi Solarises!

 

Aljona Eesmaa

Portail.ee

Asutaja ja peatoimetaja