Hetkel
vabu kohti

228
/ 233

Võta terrassil suvest maksimumi!18. juuli 2018

Tundub, et sel aastal oleme me küll õnnega koos, sest suvi sai hoo sisse juba maikuus ning nagu näha, siis õnnistab ta meid soojade ilmadega ka nüüd, südasuvel. Sestap jäid paljud, kes plaanisid suvel reisile minna, hoopis kodumaale sooja ilma nautima, sest suvine Eesti on ju imeline!

Kuigi paljud armastavad Eesti suve üle nalja heita, siis olen ise arusaamal, et just sel hooajal on meie kodumaa ja pealinn mässitud kõige ilusamasse rüüsse ning nii näeb Tallinn oma uhkes suvekuues välja tõeliselt kaunis ja silmapaistev. Mõistagi annavad sellele omapoolse panuse nii vanalinna keskaegne arhitektuur kui ka südalinnale omane juugendstiil, aga ka kõrged klaasmajad ning põnevad katuseterrassid, millest üht alles hiljuti ka külastada jõudsin.

Solarise keskuse neljandal ja viiendal korrusel paikneb kohvik Komeet, mis on eeskätt tuntud oma imemaitsvate magustoitude ja kookide poolest. Paljud aga ei tea, et Komeedil on viiendal korrusel ka oma katuseterrass, mis on ideaalne koht, kuhu suvekuumuse eest pageda – terrassi atmosfäär jätab mulje, et oled justkui välismaal puhkamas ning on oma kerge tuuleiili, väikese basseini (mis pole kahjuks küll ujumiseks mõeldud) ning stiilsete päikesevarjudega tõeliselt mõnus ja privaatne oaas keset linna.

Lisaks sellele on Komeedis võimalik einestada nii lõunal kui ka õhtul ning praegusel hooajal pakub kohviku suvemenüü ka igati põnevaid maitseelamusi. Näiteks leiab sooja hooaja menüüst kõikvõimalikke värskeid jooke, mille seast tooksin välja just koriandriga rikastatud kokteili – selle maitse on vägagi ainulaadne ja positiivselt omapärane ning pakub koos jääga väga mõnusat värskendust. Mis puudutab kohviku põhimenüüd, siis see on sama, mis Komeedi neljandal korrusel ning kui on soovi, saab sealt toidu ka takeawayna kaasa haarata. Kohvik ise on aga avatud iga päev alates 11.30 kuni hiliste õhtutundideni.

Muide, kui takeawaytoit juba jutuks tuli, siis Solarises on nüüd avatud ka üks teine suveterrass, mis paikneb keskuse Rävala tänava poolsel küljel. Tegemist on puidust suveterrassiga, mis on jaotatud erinevateks tsoonideks ning kust leiab ka baarileti, mis jahutavaid jooke pakub. Terrassi põhiideeks on aga see, et seal võid süüa kõiki toite, mis Solarise keskuse toidukohtadest kaasa oled haaranud ning isegi, kui mõnel kohvikul endal väliterrassi pole, siis nüüd on sul võimalus selle koha sööke ühel suurel terrassil nautida. Kas pole mitte mõnus?!

Kuna takeawayteenus on Eestis väga populaarne, siis on seesugune võimalus olemas peaaegu igas kohvikus ja restoranis. Solarises saad sa aga oma tellimusi kombineerida – näiteks tellisin mina oma aasiapärase lõunasöögi Tokumarust ja magustoidu, milleks oli mõnus ja tervislik smuuti, hoopis Reval Cafest ning suundusin neid Solarise suveterrassile sööma. Ja muide, Solarise veebis saab restoranide ja kohvikute päevapakkumistel väga kergelt silma peal hoida!

Kui väljas kuumab, aga linnast välja sõita ei jõua, siis mine naudi üht mõnusat piknikku otse kesklinnas. Võta aeg hetkeks maha, söö lõunat väliterrassil ning võta sellest soojast suvest maksimumi! Kaunist suve ja head isu!

 

Lucine Ayanian,

stilist ja moeblogija