Hetkel
vabu kohti

221
/ 233

On aeg kevadiseks suurpuhastuseks!23. aprill 2018

Kevad on täies hoos ja õige pea hakkab looduski tärkama. Nagu ikka, toob see kevadine värskus tahtmise koju veidi uudsust tuua. Võimalusi selleks on nii palju. Käisin just Solaris Keskuses veidike inspiratsiooninoppeid kogumas ning plaaningi nüüd neid nähtud ideid teiega jagada.

Astusin sisse Tigerisse, kus oli väljas mitmeid vahvaid karpe ja korve, kuhu asju panna. Usun, et meil kõigil on kodus neid asju, mis on justkui kodutud. Koristad kõik ära, sorteerid välja ebavajaliku ja sead kõik omale kohale tagasi.Ja siis jääb see pisike ports asju, millele ei leia enam kohta. Ainuüksi juba nendele on hea leida mõni karp või korv, et need korrektselt ära panna. Ilusate karpidega on hea organiseerida sahtlite, riiulite ja kappide sisusid – kõik näeb viisakam välja ning asjad on hõlpsalt leitavad.

 

Üks mu lemmikviise kevadet tervitada, on kindlasti uute kodutekstiilidega. Diivanitele saab anda uue näo dekoratiivpatjadega, toolidele uue hingamise aga toolikatetega. Hemtexis on just praegu palju imeilusaid tooteid erinevates kevadistes värvides. Mind kõnetas väga mereteemaline kollektsioon, millest võib leida endale justnimelt kauneid patju, toolikatteid, laudlinu ja muud. Klassikaliselt mereteemaline ning mänguline, inspiratsioon pärineb merest ja paadisadamatest. Luuvalge ning indigosinise juurde sobib hästi aktsentvärviks korallikarva punane. Vanad tekstiilid tasub kindlasti jällegi saata taaskasutusse, sest teadupärast ühe vana on teise uus.

Muide, on oluline voodis mõne aja tagant välja vahetada oma padjad. Võite neid ju hoolikalt puhastada ja pesta, aga kui kokku voltides padi oma algset kuju ei taasta, on aeg poodi uue järele jalutada. Hemtexi kauplustes võib valik igal juhul silme eest kirjuks võtta, mistõttu igaühele on seal tema soovidele vastav padi olemas.

Lisaks leiab Hemtexist ka suure valiku erinevaid säilitustarvikuid – korve, karpe, kotte jne.

 

Toogu kevad uued tuuled ka teie kodudesse. Tehke suur korrastus oma kapppides, saatke ringlusesse riided, mida enam ei armasta, esemed mis lihtsalt tolmu koguvad. Pange allesjäetav kraam ilusatesse karpidesse. Vahetage kodutekstiile ja tagage hea uni uute patjade näol. Kaunist kevadet!

Liina Põldaru
Jumestaja & blogija
http://liinapoldaru.ee