Hetkel
vabu kohti

144
/ 233

Keerame suuna kevade poole ja teeme ruumi taimetoidule11. aprill 2018

Käesoleva aprillikuu pühendab Solaris Keskus soojade ilmade, kevadlillede, linnulaulu ja kergete, kasulike ning maitsvate taimsete toitude nautimisele.

Soojade ilmade saabumine ei pea ilmtingimata tähendama ainult šašlõki- ja grillvorstimenüüle üleminekut. Vastupidi, kevad on olnud eestlaste jaoks ajalooliselt aeg organismi puhastamiseks ja kergemate toitude söömiseks. Teeme siin Solaris Keskuses selle Sulle eriti lihtsaks, sest oleme punti võtnud kõik oma mõnusad kohvikud ja restoranid ning koos nendega loonud ainulaadsed, hõrgutavad ja kasulikud taimetoidumenüüd. Olgu selleks siis Tokumaru baklažaani-misomakid või meie uue tulija, kohvik Bliss pop-upi taimsed püreesupid, mis juba linna peal omaette tuntuse on saavutanud. Loomulikult ei saa mainimata jätta ka Fafa’st, kelle vaieldamatult parimad pitad ja falafelid ei jää sugugi alla Berliini parematele tänavatoidukohtadele. Ja üllatusi on veelgi!

Kuigi viimastel aastatel on taimse toidu valik pealinna toidukohtades oluliselt mitmekesisemaks muutunud ning selle eelistamisele ei vaadata kellelegi enam viltu, levib sageli arusaam, et taimsest toidust ei saa kõhtu täis või pole selles piisavalt vajalikke toitaineid. Võib-olla oled Sinagi kolleegiga lõunal käinud ja jätnud sellepärast taimetoidu võtmata? Tegelikult võib näiteks tuua, et sajas grammis brokolis on rohkem proteiini kui veiselihas ja parimaks valguallikaks on just kaunviljad.

Positiivse poole pealt aitab niisugune toit veel võidelda kevadväsimusega ning annab lisaenergiat. Ja kellel siis seda vaja ei oleks? Selleks, et suvele vastu minna kergema, energilisema ja tervemana, ootamegi Sind endale külla. Paljude toitmisnõustajate soovitus asendada kasvõi üks toidukord taimsega ei ole mingi lobajutt – täna teeb seda näiteks juba ligi pool briti elanikkonnast, kelle tervisenäitajad on seoses sellega oluliselt paranenud. Kes teab, ehk on see just see väike restart, mida ka Sina sel kevadel vajad?

Lisaks on nüüd võimalik liituda Solarise päevapakkumiste uudiskirjaga ja hankida mugavalt tööpäevade hommikutel lõunapakkumiste infot.

Muide, armastatud toidublogijad tuumikust nimega Näljane Nelik juba käisid meie juures seda taimetoidumenüüd maitsmas ja nad ei oleks saanud rohkem rahul olla! Jälgige sel kuul nende ja Solarise Facebooki ning Instagrami lehti ja tulge proovige ise järgi!