Hetkel
vabu kohti

98
/ 233

Sinimustvalgesse võõbatud veebruar7. märts 2018

Sel aastal ehib veebruarikuud teadupärast veelgi uhkem pidurüü kui muidu, sest Eesti Vabariik tähistab suurejoonelist ja üdini erakordset saja aasta sünnipäeva. Pole palju alles neid, kes saavad vesta lugusid vabariigi algusaastaist, kuid on tore mõelda, et ühel päeval saame võimsast sünnipäevast pajatada me ise, kes me suure juubeli pidustused oma silmaga ära näeme.
Juubelihõngu on linnatänavail aga tunda saanud juba mõnda aega ning et veebruarikuus soliidsesse ikka jõudnud kodumaale austust avaldada, on ka paljud ettevõtted ja asutused oma tooted trikoloori võõbanud ning seeläbi EV100 tähistamisele omapoolse panuse andnud.
Nii kohtab ka Solarises sel kuul nn juubelivärve, olgu nendeks siis sinine, must ja valge või hoopis Eestimaale omane kuldkollane, mis on meile tuttav nii augustikuisetelt viljapõldudelt kui ka Muhu rahvariietelt. Just viimane on olnud suureks inspiratsiooniks Solarises paiknevale Gustav Cafele, mille tragid kondiitrid lõid suureks pidupäevaks Maarjamaale pühendatud ja kuldkollaseks võõbatud tordi, mida ehivad veel ka rahvariiete seelikuvoltidest ja sussitikandidest inspireeritud detailid. Tordi maitset dikteerivad aga vaarikatarretis, laim ja tume šokolaad, mis on valitud maailma maitsetrendide laineharjalt ning mis nii tordi glamuurse välimuse kui ka EV100 temaatikaga suurepäraselt kokku passivad.
Lisaks Maarjamaa tordile leiab Gustavi valikust EV100 teemalisi tooteid veelgi, näiteks on nad valmistanud tordi nimega Laulupidu (juustutort karamellikreemi ja šokolaadiga), kahed erinevad kinkekarpidesse poetatud käsitöötrühvlid ning koogi nimega Wabariik ehk kaeraküpsistest, kreeka pähklitest ja taluvõist loodud kohupiimakreemitordi, kuhu on lisatud Eestimaa puhtast loodusest pärit pohlamarju ning kodumaisele köögile omast kama.
Toidugurmaanide rõõmuks leiab põnevaid pidupäevamaitseid ka Juustukuningate valikust, täpsemalt sinimustvalgesse võõbatud juuste: juba eelmisest aastast tuttavat sinist lavendlipesto juustu, uhiuut musta ehk köögiviljatuhaga värvitud ja sidrunise järelmaitsega Black Lemon juustu ning noort kitsepiimajuustu, mis mängib trikolooris valge värvi rolli. Muidugi ei tasu siinkohal unustada, et Juustukuningate kauplustest saab maitseelamusi ka pidupäeva järgselt, sest nende tavavalikus on lausa ligi 90 erinevat juustu, mida kohapeal enne ostu kenasti ka degusteerida saab.
Ning oma panuse annab Eesti sajandale sünnipäevale ka Solarise Toidupood, kust leiab sel kuul suurepäraseid tootepakkumisi ning mis kostitab 24. veebruaril 100-eurose ostu tegijaid ABC Kuldkaardiga, mis annab ostjale püsiva 10% soodustuse.
Seega on veebruarikuus pidurüüsse riietatud nii linnatänavad kui ka kauplused ning et peolaud tähtsal päeval vääriliselt kaetud saaks, tasub Solarise valikut kindlasti uudistada. Nüüd jääb veel vaid loota, et ka ilmataat algaval nädalavahetusel peomeeleolu ei unusta on ning suur tähistamine võibki alata!
Palju õnne, juubilar!
Britta Talving
www.brittatalving.com