Hetkel
vabu kohti

154
/ 233

Mida kevadel kanda?6. märts 2018

Kuigi lumi ei ole veel sulanud ning krõbedad miinuskraadid kimbutavad meid endiselt, tuleb tunnistada, et ilusal päikeselisel päeval on kevadet õhus tunda küll. Kevad on end sisse seadmas ka Solarise keskuses – moekamalt kui eales varem.

Nimelt hakkab Solaris igal nädalal koos stilisti Alli-Liis Vandeli ja fotograafi Arttu Karvoneniga tooma teieni inspireerivaid moenoppeid justnimelt Solarise rentnike kevadisest kaubavalikust. Küsite, miks? Sest ei ole paremat inspiratsiooni kui üks efektne fotoseeria – ja pealegi, Solaris on ju moes!

Mida aga võib sellel kevadel üldse moelt oodata? Kuhu suunavad meid trendid ning mida kandes võid kindel olla, et oled moemaailmaga ühel lainel? Selle täna vaatluse alla võtamegi.

Ilmselt tuleb kohe alustuseks öelda, et nii mitmekesist, värvikat ning pea igale maitsele sobivat kevadhooaega pole meil ammu olnud. Trende jagub tõesti seinast seina ning ei ole vaja teha muud, kui minna kaasa sellega, mis silma rohkem särama paneb. Kui aga juhtud olema üks neist inimestest, kes astuvad uuele hooajale vastu täiesti avatud meelega ning lubad moemaailmal endale rõõmuga dikteerida, mida peaks kandma just nüüd, siis siin on mõned hooaja kuumimad märksõnad.

Lavendlikarva unistus

Pastelsed värvid on asunud taas meie kevadist moepilti vallutama. Otseselt selles midagi seninägematut ei olegi, aga uuenduslikkus seisneb pastellide värvimängus ning uut laadi sobitamisoskuses. Näiteks on laineid löömas erinevais varjundeis lavendlitoon. Kui paned selga heledamat lavendlitooni pluusi ning jalga terake tumedamad püksid, võid kindel olla, et mõjud meeldivalt kevadiselt ja värskelt. Erinevate kihtidega mängimine on pastelsete toonide puhul väga soositud. Kui valid selga vähemalt kolm erinevat pastelset eset, ei ole variantigi, et kaod halli massi.

Kontrastsed mustrid (ka lillelised)

Kuigi moemaailmale meeldib alati nalja teha, et kas tõesti on kevadel nüüd jälle lilled moes, siis tegelikult ei ole selles absoluutselt midagi halba! See käib kaasas nii looduse kui ka moega ning kui oled avatud uudsetele lillemustri lahendustele, siis ei julge keegi su komplekti kohta küsida: „Jälle?” Ise soovitan katsetada näiteks lilleliste pükskostüümidega, kus mängivad kontrastsed värvid – mõjub uudse ning kindlasti ka efektsena.

Päikesekollane ja mururoheline

Päikest oleme igatsenud juba kaua ja tundub, et moeringkond on teinud sama. Ammu pole kevadel nähtud nii suurt kollase värvitooni soosimist. Ja kui meeldivalt see mõjub! Kollase erinevatele varjunditele pakub sobivat seltsi roheline – olgu siis heleroheline, mururoheline või khaki. Koos need värvid lausa janunevad kevade järele ja on oht, et nii rõõmsameelse komplektiga tood teistelegi kevadise naeratuse näole.

Teksahullus uuel tasemel

Võib mõelda, et teksad on ju nii igapäevane materjal ja teksapüksid tõenäoliselt üldse kõige kantavamaid rõivaesemeid, kuidas siis need trendinimekirja jõudsid. Aga jõudsid! Sest esiteks, mood käibki ju ringiratast ning kord üks moelaine möödub ainult selleks, et paari aasta pärast tagasi tulla. Teiseks pole sel hooajal moes pelgalt teksapükste kandmine, vaid tänavatel üleni teksarõivais edvistamine. Otsi aga välja oma teksapüksid, teksasärk, viska peale veel teksatagigi ning nii ei jää sa kohe kindlasti nähtamatuks ülejäänud sinakas-hallis teksaarmees.

Plastic-fantastic

See trendilaine on kõikidest eelnimetatutest ilmselt kõige pretensioonikam ning tõenäoliselt ka pilkupüüdvam. Plastitrendi üks algatajatest oli Chaneli moemaja, kes saatis moelavale modellid, kel jalas läbipaistvad plastsaapad või peas samast materjalist mütsikesed. Tänaseks on läbipaistvast materjalist saadaval juba nii kingakesi kui ka käekotte ning kui on olemas julgus end „paljastada”, siis mina ainult julgustan sellega katsetama!

Aga mis saab meestest?

Kui eelnimetatud trendid käivad enamjaolt naistemoe kohta (kuid kindlasti ei ole keelatud ka meestele), siis meestemood on, nagu ikka, selgi hooajal mõneti rafineeritum. Meestemoes räägitakse hoopis 60ndate ja 70ndate retrolikest elementidest, samas käivad sealtki läbi pastelsete ülikondade soovitused. Julgematel soovitatakse soojemal ajal selga visata erksavärvilisem „Hawaii-särk”, sest mustrite vastu ei peaks tänavu keegi võitlema. Lisaks on jätkuvalt suure soosingu all niinimetatud normcore trend, kus tegelikult lihtsate pükste, T-särgi ja päikeseprilli-tennisepaariga oledki juba kevadhooaja vallutamiseks valmis. Nagu ennist ütlesin – valikut jagub absoluutselt kõigile.

Olgu veel lisatud, et see ülevaade on tõesti ainult selle moeka jäämäe tipp ning paljusid teisigi moelaineid leiate edaspidi ka eelmainitud stilisti Alli-Liis Vandeli ja fotograafi Arttu Karvoneni fotolavastustest. Hoidkem ainult silmad lahti ja laskem moel end inspireerida!

 

Kaunist kevadet soovides

Aljona Eesmaa

Portail.ee

Asutaja ja peatoimetaja