Hetkel
vabu kohti

115
/ 233

Maitseküllaste pühade ootusel3. jaanuar 2018

Teadupärast võtab jõulumeeleolu maad märksa varem, kui pühad ise, sest poed täituvad juba oktoobris jõuluteemaliste kaunistuste ja kingiideedega. Keset seda suurt ja mitu kuud kestvat pühadetralli ei tasu aga ära unustada, et lisaks kingitustele tasub aegsasti hoolt kanda ka jõululaupäeva pidulaua eest!

Kuna jõulude eel on toidupoodides alati hirmus pikad järjekorrad, soovitan selle külastamise juba varakult ette võtta ning vältida seeläbi pühade ajal tundide viisi sabas seismist. Jõulutoitude ostlemiseks on suurepäraseks kohaks Solarise Toidupood, mis laiub 2300 ruutmeetril ning on seega südalinna suurim toidukaupade pood. Tänu suurepärasele ja värskele valikule kiidavad Solarise Toidupoodi ka ümbruskonnas elavad ja töötavad inimesed ning tõstavad esile selle, et Solarisest saab maitsvaid toidukaupu nii hommiku-, lõuna- kui õhtusöögi jaoks, lisaks on ka valmistoitude letid alati lookas ning pakuvad head-paremat nii kiireks ampsuks kui suuremaks sööminguks.

Mis puudutab aga pühi, siis jõulumaitsetega kaetud pidulauale hakatakse enamasti mõtlema küllalt varakult ja ka ettevalmistused saavad alguse juba tükk aega enne jõululaupäeva. Küsimuses, et mida siis ikkagi serveerida, tõttab kindlasti appi just see sama Solarise Toidupood – näiteks leiab seal 21-24. detsembrini põnevaid pakkumisi just erinavetele lihadele, mis muudavad jõuluprae hankimise ja valmistamise ühtaegu nii soodsamaks kui ka hõlpsamaks.

Kes aga soovib jõululauas oma pere või sõpru hoopis teistsuguste ja ebatraditsiooniliste maitsetega üllatada, siis tasub selleks valida näiteks kala – Solarise Toidupoe kalalett lausa kihab värsketest mereandidest! Lisaks leiab Solarisest ka mitmesuguseid noppeid maailma eri köökidest, Aasiast Lõuna-Ameerikani välja. Ka seda tasub kiigata neil, kes pühadel uute maitsetega eksperimenteerida soovivad või kes juba talvistest koduroogadest väsinud on.

Mis Solarist teistest poodidest veel eristab, on korralik vegantoitude lett, kust leiab isegi veganitele sobilikku risotot ja ilma kahtlaste koostisosadeta piparkooke. Oma kogemusele tuginedes soovitan Solarisest alati kaasa haarata ka puuvilju, mille valik on sealses toidupoes tõepoolest rikkalik – esindatud on ka kõige eksootilisemad viljad, mida siinsest kaubandusest üldjuhul ei leia. Lisaks sisaldavad puuviljad ohtralt vitamiine, mida nii praegusesse aastaaega kui ka jõuluroogade vahele snäki või salatina poetada tasub, sest vitamiine ei ole põhjamaalastel kunagi liiga palju!

Ja muide, Solarise Toidupoest leiab ka toredaid kinkekorve, mida lähedastele või sõpradele kuuse alla pista ning mis niisamuti igasugust head-paremat sisaldavad!

 

Õnnelikke, maitseküllaseid ja perekeskseid pühi ning meeleolukat peohooaega!

Lusine Ayanian,

stilist ja moeblogija

www.lucine-a.com