Hetkel
vabu kohti

175
/ 233

Solaris on disainiöö18. september 2017

Populaarne linnafestival “DISAINIÖÖ” tuleb taas!

Tallinna Disainiöö Festival on iga-aastane suurüritus, mis demonstreerib Eesti ja teiste maade disainerite saavutusi ning disaini kogukonna mõtteviisi. XII Tallinna Disainiöö Festivali programm keskendub disaini kultuurile. Loe lähemalt: http://www.disainioo.ee/

DISAINIÖÖ ÜRITUSED SOLARISES

18.09 – 28.09
Iga päev 09:00 – 23:00
Disainioksjoni näitus Solarise aatriumis

Seal toome huvilistele tutvumiseks tooted oksjonikollektsioonist.

Oksjonikollektsioon on kokku pandud disainirariteetidest – sellistest pisut isesugustest ja/või erilistest asjadest nii Eestist kui mujalt. Esindatud on nii moe-, toote-, ehte- ja mööblidisain kui ka kunst. Enampakkumistest kogunenud tulu läheb heategevusfondi, millega igal aastal toetame erinevate disainitudengite õpinguid või töötubasid välismaal.

27. septembril toimub Solarises ka soojendusoksjon – enampakkumisele lähevad kolm toodet. Üks neist on Rolf Benzi lounge-tool 394, labsdesign’ilt.

18.09 – 01.10
Iga päev 10:00 – 21:00 
Disainiöö infopunkt @ Eesti Disaini Maja showroom

18.09 – 01.10 
Iga päev 10:00 – 21:00 
Moodulmaja KÕRVITS by Elmet Treier 

Väikeehitis, mis sai hüüdnimeks hellitavalt Kõrvits, on novaatorlik uus disainiprojekt Eestis, mida arendab disainer Elmet Treier. Majaks on seda raske nimetada, ometi on sees piisavalt ruumi, et kõik mugavused, mis ühel hoonel olemas peavad, ära mahutada, olles 3 meetrit nii laiusesse kui kõrgusesse. Väljast vaadates paistab nagu oleks kosmoselaev maandunud teiselt planeedilt, pealt robustne- toores materjal ja nurgelise pinnaga, geomeetriline sümmeetria muudab brutaalse materjali võluvaks. Samuti vastandub välimus hästi sees oleva ultramoodsa ja luksusliku sisustusega, mis pakub inimesele naudingut oma ehedate ja lugupeetavate materjalidega. Pilkupüüdev objekt on ehitatud terasest, sisemuse katab luksuslik puit koos moodsate tekstiilidega. Innovaatilise disainiga elegantne väikeehitis sobib nii urbanistlikku keskkonda kui ka looduse rüppe.

Kõrvits võib väga erinevaid ülesandeid täita, näiteks võib sellisesse hoonesse seada omale mobiilse kontori või kasutada seda aiamajana, võimalusi on nii palju nagu fantaasiat jätkub. Sees on piisavalt ruumi, et seada sisse omale väike köök ja vannituba või miks mitte raamatukogu, arvutimängude tuba või minihotell.

18.09 – 01.10 
Iga päev 10:00 – 21:00 
Helisev linnumaja @ Eesti Disaini Maja ees 

Kosklad linna on installatiivne teos, mis koosneb pesakastist ja erinevatest heliribadest. Teos oma olemuselt vihjab fantaasiale ja üleminekutele. Tajuda “tuult” käivitub minevikus. Pesakasti disain Elemet Treier ja Produktsioon Madlen Hirtentreu

22.09, kell 17:00 
Artur Sadovski uue brändi PP tooteesitlus @ Eesti Disaini Maja showroom

23.09, kell 14:00 
Piece of Cake tooteesitlus @ Eesti Disaini Maja showroom

Kollektsiooni „Piece of Cake” kandjaks sobib fantaasiaküllane täiskasvanu, kes pole kaotanud mängulusti. Rõivastes põimuvad mängulisus, funktsionaalsus ning väga täpselt läbimõeldud detailid. Eksperimentaalne ja kunstiline kollektsioon on disaininud tootmiseks laserlõikusega ja millel puuduvad õmblused. Iga toode koosneb erinevatest detailidest, mida saab mitmel viisilt kokku ühendada. See annab rõivakandjale võimaluse ise oma rõivaese disainida vastavalt oma soovile. Kollektsiooni on disaininud Krista Tulp.

25.09, kell 18:00 
Design Talk videote esitlus @ Apollo raamatupood
Modereerib: Piret Mägi

26.09, kell 14:00 “Mille järgi valida tekstiilimaterjali? Arengusuunad tekstiili- ja nahatööstuses“ @ Artise kino
Kohad täis!

27.09 kell 19:00 Minioksjon aatriumis

30.09, kell 12:00 
Disainituur Elmet Treieriga (Moodumaja Kõrvist)
Algus @ Eesti Disaini Maja showroom

30.09, kell 14:00 
Puidu töötuba by Elmet Treier @ Eesti Disaini Maja showroom
Eelregistreerimine: kirke@disainioo.ee

Puidust lugupidav disainer Elmet Treier tutvustab oma valdkonna erinevaid materjale ja viib läbi puidust lambi meisterdamise töötoa.

Tutvu ka teiste üritustega: http://www.disainioo.ee/