Hetkel
vabu kohti

176
/ 233

Mõnus annus disaini ja kultuuri Solarises27. september 2017

Tallinna  Disainiöö Festival on igaastane suurüritus, mis demonstreerib disainerite saavutusi ja käsitleb disaini rolli tänapäeva ühiskonnas. Seekordne festival, mis on järjekorras juba kaheteistkümnes, toimub ajaloolises Noblessneri allveelaevatehases. Selle aasta programm keskendub disaini kultuurile, mille põhirõhuks on näidata festivalikülastajatele, kui tugevalt on disain integreeritud meie igapäevaellu.

Kuidas on selle kõigega seotud aga Solaris keskus? Nimelt Solaris, mis on koduks Eesti tippkultuurisündmustele nagu PÖFF ja Tallinn Music Week, on nüüdsest koduks ka Disainiööle. Nii alustas ka XII Disainiöö Festival oma eelprogrammiga siinsamas, Solarise keskuses, kus toimub festivaliga seoses mitmeid põnevaid üritusi, mida uudistama minna.

Igapäevaselt külalistele avatuna on Solarise keskuse aatriumisse üles pandud Disainiöö raames toimuva disainioksjonil toodete näitus, milles osalevad suuremad esemed on kõigile vaatamiseks väljas. Oksjonil saab oma pakkumisi teha huvitavatele disainileidudele alates tugitoolidest ja vaipadest kuni puidust prillide ja linnumajadeni välja. Samuti toimuvad Solarises erinevad õpitoad, saab osaleda brändide- ja tooteesitlustel ning ekraanidelt vaadata moefilmi “Northern Spirit”.

Kõige suuremat tähelepanu äratab vast möödujatele aga Solarise keskuse ees asuv väikeehitis Kõrvits, mis on disainer Elmet Treieri novaatorlik uus disainiprojekt Eestis. Väike majake on välimuselt robustne, geomeetriliste külgedega terasest ehitis, mis meenutab justkui mõnd äraeksinud tulnukalaeva. Sisse astudes on Kõrvits aga üllatavalt ruumikas, ulatudes 3 meetrit nii kõrgusesse kui laiusesse ning olles loodud mõttega sobituda nii urbanistlikku keskkonda kui ka loodusesse.

Kultuur ja disain on osa Solarisest ning haakub seeläbi imeliselt XII Disainiöö Festivali temaatikaga. Mõnuse annuse kultuuri ja disaini annab keskuses kogetu-nähtu edasi ka selle külastajatele, mistõttu tasub seda kõike minna ka oma silmaga vaatama!

 

Kristjaana Mere,
Moe- ja elustiiliblogija