Hetkel
vabu kohti

102
/ 233

OH KOOLIAEG, OH KOOLIAEG16. august 2017

Kui suur suvesoe hakkab tasapisi mööduma, taevas augustikuule omaselt tähiseks muutuma ning sügisesed tuuleiilid ligi hiilima, lähevad mõtted automaatselt algavale töö- ja kooliaastale. Küllap on selles “süüdi” kõik need tosin aastat, mis koolipinki nühkides veedetud sai, ning just seetõttu peavad mitmed meist, teiste seas ka mina, just septembrikuud n-ö uue aasta ja uute võimaluste alguseks.

Augustikuule omaselt on linnapilt ka sel aastal aegsasti kooliaasta alguse reklaamplakatitest tulvil ning siin-seal võib kohata vahvaid koolijütse, kes raamatupoodides uue pinali ja seljakoti otsimisega ametis on. Et aga pakkumiste ääretult kirjus virvarris paremini orienteeruda ning seeläbi nii õpilaste kui ka lapsevanemate elu veidi kergemaks muuta, on Apollo raamatupood pannud kokku vahva ja põhjaliku nimekirja tarvikutest ning soovitustest, mida kooliaasta algul kindlasti vaja võib minna. Näiteks leiab nimekirjast ergonoomilised seljakotid, vastupidavad pinalid, nii vasaku- kui ka paremakäelistele mõeldud pliiatsid ning kodumaised, ümbertöödeldud vanapaberist valmistatud vihikud. Seega tasub kooliaasta eel kindlasti nii Apollo raamatupoes kui ka nende veebis ringi vaadata, et parimatest pakkumistest osa saada ja lapsele parim võimalik koolivarustus hankida.

Lisaks Apollole saab sel kuul koolimelust osa võtta ka ülejäänud Solaris keskuses. Nimelt toimuvad juba käesoleva nädala lõpus Solarises erinevad töötoad, kus saab tegeleda nii robootika ja animatsiooni kui ka kunsti ja meisterdamisega. Kindlasti pakuvad sellised töötoad põnevat tegevust nii väikestele kui suurematele lastele ning on hea viis, kuidas lapse olemasolevat annet arendada või talle hoopis mõnd uut valdkonda tutvustada. Et aga tublide kooliminejate ning ka lapsevanemate meel kooliaasta alguse eel rõõmsana hoida, korraldab Solaris 24. augustil terve jäätisele pühendatud päeva, kus saab tasuta Ben&Jerry’s jäätist mekkida ning seega uuele hooajale üheskoos mõnusalt magus avapauk anda.

Vaata täpsemat kava solaris.ee/koolilaat.

Seega on sel kuul kindlasti põhjust sammud Solarisse seada, sest kui uus töö- ja kooliaasta toob niigi palju sigimist-sagimist, on mugavaimaks ning mõnusaimaks lahenduseks just see, kui kõik ühes kohas tehtud saab. Tublidele koolilastele soovime aga vahvat ja meeleolukat uut õppeaastat ning vastupidavust ja rõõmsat meelt neile, kes lastele sel pikal kooliaastal tragilt toeks on!

 

Britta Talving, blogija
www.brittatalving.com