Hetkel
vabu kohti

159
/ 233

Kõikide emade päev9. mai 2017

Kõikjal maailmas on kombeks kord aastas emadepäeva tähistada ning nii on ka meil saanud tavaks see, et maikuu teise pühapäeva pühendame just nimelt oma emadele. See on ehk isegi üks olulisemaid perekondlikke pühasid, sest just ema on see, kes on tihtilugu tähtsaimaks inimeseks meie elus. Küll aga omandab emadepäev hoopis uue tähenduse neile, kes ka ise emaks on saanud ja kes seega seda päeva eriti suure õhinaga ootavad.

Hoolimata kiirest elutempost, mis tänapäevaelule omaseks on saanud, leiame emadepäeval ikka hetke, et oma emale kasvõi korraks helistada ja õnne soovida. Paljud lapsed näevad oma emade rõõmustamisega kohe eriti vaeva ning meisterdavad ise kingituse, vanemad lapsed toovad aga emadele lilli või kostitavad neid mõne toreda üritusega. Õnneks toimubki emadepäeva puhul alati ohtralt kontserte ning muud säärast, millest koos perega osa võtta ja päev igati meeldejäävaks kujundada. Ka Solaris keskus tähistab sel aastal emadepäeva ühel eriti erilisel moel ning ootab kõiki selleaastasest programmist osa võtma. See annab omakorda võimaluse arvutid ja nutiseadmed hetkeks kõrvale jätta, oma tähelepanu lähedastele suunata ning üks pühapäev oma kõige kallimate inimestega veeta.

Kahjuks on aga ka neid lapsi, kellel selline võimalus üldse puudub, sest nad kasvavad üles ilma lähedaste ja emata – need lapsed ei tea, mis on emaarmastus ega ole kunagi õdede-vendade lähedustundest osa saanud. Just seepärast leiab sel kuul, mil emad on erilise tähelepanu all, Solaris keskuses aset SOS Lasteküla heategevus- ja teavituskampaania, mille ajendiks on vanemliku hoolitsuseta kasvavad lapsed ning millega soovitakse tunnustada kõiki Eestimaa emasid, kes kasvatavad kas iseendi või kellegi teise lapsi. Näiteks leiab maikuus Solarisest portreepildid tublidest emadest, kes on lisaks enda lastele üles kasvatanud ka mitmed SOS lapsed, ning annetuskastid, kuhu sellistele peredele ja ka vanemata jäänud lastele omapoolne toetus jätta. Kampaania kulmineerub aga 14. mail toimuva emadepäevapeoga, kus tunnustatakse nii lillede kui tänukõnega just neid emasid, kes orvuks jäänud lapsed enda hoole alla on võtnud – nende panus meie ühiskonda on hindamatu!

Emadekuul askeldavad Solaris keskuses ringi ka tragid tudengid, kes jagavad lisainfot selle kohta, kuidas SOS emasid ja SOS Lasteküla abistada saab. Tudengid viibivad keskuses 5., 6., 8., 9. ja 14. mail – haara võimalusest kinni ning tee lisaks oma emale sel kuul õnnelikuks ka mõni laps või abi vajav pere!

 

Lucine Ayanian
Stilist ja moeblogija
www.lucine-a.com