Hetkel
vabu kohti

225
/ 233

Eesti disaini pesa pealinna südames12. aprill 2017

Eestimaine disain on viimastel aastatel teinud silmapaistva tähelennu ning vallutanud lisaks eestlaste südametele ka siinsed kodud, rõivakapid ja köögiriiulid. Kui aastaid tagasi võis kodumaiseid disaintooteid kohata pigem sama valdkonnaga seotud inimeste seljas, jalas ning vannitoas, siis nüüdseks on pilt mõistagi teine – kõik teavad, et Eesti disain on äge, isikupärane ja ainulaadne!

Ka Solaris on kodumaise disaini au sisse tõstnud ning nii jõudis ühes uuenenud sisekujundusega Solarise keskusesse ka Eesti Disaini Maja, mille kauplus paikneb keskuse Rävala tänava poolses tiivas. Siinseid disainereid ühendav ja nende loomingut tutvustav platvorm Eesti Disaini Maja on kodumaa pinnal tegutsenud alates 2010 aastast ning on Eesti disaini maine kujundamist nii siin- kui sealpool piiri tublilt eest vedanud. Kuna eestlaste seast kerkib disainitalente aga üha juurde, otsustati nende looming kõigile huvilistele n-ö koju kätte tuua ning nii kinnitaski uuenenud Solarise keskuses kanda kodumaisetele sisustuselementidele, moeaksessuaaridele ning muule sarnasele pühendatud pood.

Lisaks igati kvaliteetsetele ja üdini unikaalsetele toodetele pakub Eesti Disaini Maja kauplus muudki toredat, näiteks hakatakse seal igakuiselt läbi viima nii töötubasid kui ka disainerite vestlusõhtuid. Praegu on disainihuvilistel aga võimalik osaleda põnevas loosimises, mis annab võimaluse nautida Eesti disaini täitsa muidu – tee lihtsalt 10 euro suurune ost mõnes Solarise kaupluses ning saad vastutasuks kupongi, millega võid võita midagi Eesti Disaini Maja rikkalikust disainilaekast. Loosimisele läheb 100 kingitust, mis pärinevad andekate Eesti disainerite loomingu seast, ja et õnneratas loosis osalejatele veelgi magusamalt naerataks, siis saab kingituse kätte kohe, kui loosikupongilt võit välja on kraabitud.

Kodumaine disain on kindlasti miski, mida väikse rahvana au sees peame hoidma. Kes Eesti disainil käekäiku on jälginud, siis see teab, et selle juured ulatuvad kaugele minevikku – olgugi, et tänapäevane disain on juba oma nägu, on sinna põimitud ka eelnevatele põlvedele kuulunud nahatehnika, vaaremadelt pärinev heegelpits ning eestlasi truult ja väsimatult ühendavad traditsioonid. Selge see, et kui kogu see toredus hõbekandikul kätte tuuakse ning otse pealinna südamesse paigutatakse, on kindlasti põhjust kõike ka ise uudistama minna ja Eesti disaini püsimajäämisele omapoolne panus anda.

 

Britta Talving
www.brittatalving.com