Hetkel
vabu kohti

120
/ 233

Esimene armastus kinoekraanil13. veebruar 2017

Loodetavasti ei ole sa unustanud, et valentinipäev on lähenemas. Kuna 14. veebruar on võrreldes teiste päevadega märksa romantilisema alatooniga, siis võiks seda külma talvepäeva ka tavapärasest veidi romantilisemalt veeta. Kuigi sõnaga “romantika” võib esialgu seostuda vaid kohtingul käimine, siis tegelikult on toreda valentinipäeva veetmiseks aga võimalusi veelgi.

Näiteks näitab Solarise Artise kino veebruarikuus valentinipäeva raames eriprogrammi “Esimene armastus”, mille alla kuuluvad filmid linastuvad 14.-23. veebruaril ning mis sisaldab viit armastusest ja inimtunnetest rääkivat linateost.

“Esimene armastus defineerib seda, kuidas me oma edasises elus inimestest hoolime, mida me neilt ootame ja mida kardame,” kirjeldab esmakordset armumist üks seekordse eriprogrammi näitlejatest. Tänapäevale omaseid suhteid, kus käest kinni hoidmist ei kohta just tihti ja kus pikale kooselule eelistatakse lühikesi armulugusid, ei anna võrrelda esimese armastusega, mis oma puhtuse ja süütusega on tõeliselt fenomenaalne ning mida keegi meist kunagi päriselt ei unusta.

Artise armastusele keskenduv eriprogramm koosneb viiest rahvusvahelisest filmist, mille režissöörid on otsustanud romantilisi tundeid väga põnevate vaatenurkade alt näidata. Filmidest saab näha, kuidas erinevad paarid oma suhteid loovad, neist kogemusi saavad ja tagatipuks ka suhteprobleemidega silmitsi seisavad. Kuna armastus puudutab meist kõiki, siis usun, et sellest nimekirjast leiab endale põnevat vaatamist igaüks, hoolimata vanusest. Esimese filmisoovitusena tooksingi välja Iisraeli režissööri Hadas Ben Aroya auhindadega pärjatud linateose “Inimesed, kes ei ole mina”, mis räägib noorest Tel Avivi naisest, kes on oma eelmisesse suhtesse kinni jäänud ja kelle jaoks pole uute inimestega kohtumine seetõttu sugugi lihtne. Film koondab enda alla nii Y-generatsiooni kimbutava üksilduse, üheöösuhted kui ka tänapäeva noored, kes räägivad palju, kuid kes päriselt midagi ei ütle.

Teise filmisoovitusena tooksin aga välja eelmisel aastal Kuldse Palmioksa auhinnale nomineeritud tragikomöödia “American Honey”, mis jutustab loo provintsitüdrukust, kes põgeneb kodust ning võtab koos pidutsevate noorte ja vastleitud armastusega ette pika road tripi Kesk-Ameerikas. See on film, mis näitab armastuse võluväge ja võimu ning kuigi selle süžee on üsna klassikaline, annavad suurepärane kaameratöö ja hästi valitud heliefektid stseenidele võrratu õhustiku.

Seega pole valentinipäev mõeldud sugugi vaid restoranides kohtingul käivatele paarikestele, vaid seda võib veeta ka koos oma sõbra või kellegi teise olulisega imelisi ja romantilisi filmiemotsioone kogedes. Artise valentinipäeva eriprogrammis leidub põnevaid filme küllaga ning selge see, et armastusest rääkima ja mõtlema paneb neist igaüks.

Lucine Ayanian
Stilist ja moeblogija
http://www.lucine-a.com