Hetkel
vabu kohti

116
/ 233

Tagasi kooli!15. august 2016

Kooli alguseni on jäänud vaid mõni nädal ning esimese septembri ootusärevust tunneb iga koolilaps. Ja nagu ikka, tuleks õppeaasta algust tervitada uute koolitarvetega – uurisime järele, milliseid tooteid pakub Apollo koolilaat!

Kui tudengile piisab pliiatsist ja kaustikust, siis nooremate õpilaste koolivarustusse peaks kuuluma märksa rohkem esemeid. Kuigi koolid jagavad oma õpilastele lahkelt nimekirju, et milliseid vahendeid eesoleval õppeaastal tarvis läheb, on koolilaatadel orienteerudes hea teada, millised koolitarbed sinu lapsele kõige paremad on ning millele täpsemalt tähelepanu peaks pöörama.

Ranitsat ostes tuleks valida ergonoomiline koolikott, mis ennetab seljaprobleemide teket. Apollo koolikottide valikust leiab nii pehmendavate padjakestega seljakotte kui ka selliseid ranitsaid, mis näitavad koti raskust. Klassikalise koolikoti kaal ei tohiks ületada 1 kg ning seega peaksid vanemad lapsele ranitsat valides lähtuma just selle füüsilistest omadustest, mitte ainult disainist.

Uute vihikute ja kaustikute valimine pole seevastu aga üldse keeruline, sest valik on lai, värvid on erksad ning lõbusa disainiga vihikuid leidub küllaga. Õpetajad soovitavad aga kasutada tagasihoidlikuma kujundusega vihikuid, kuna väidetavalt kipuvad värvilised vihikukaaned õpilaste tähelepanu mujale juhtima. Õnneks jätkavad just kodumaised koolitarvete tootjad minimalistlike, ümbertöödeldud materjalidest loodud vihikute ja kaustikute tootmist, mille suureks plussiks on ka paksud ning vastupidavad paberilehed.

Photo 10-08-16 10 12 38

Apollo raamatupoe koolitarvetest on aga kõige populaarsemad just kunstitarbed. Esimese klassi õpilane peab pinalisse poetama 24 erinevat tooni värvipliiatsit – kuna selline hulk pliiatseid ei pruugi pinalisse aga alati ära mahtuda, tasub kaaluda ka kahepoolsete pliiatsite ostmist. Sellised komplektid sisaldavad 12 pliiatsit, mille mõlemas otsas on erinev värv ning mis võtavad tavalistest pliiatsitest oluliselt vähem ruumi. Ka vesivärvide valik on Apollos lai ning kõige populaarsemad neist pärinevad Venemaalt. Apollo ise soovitab aga Reevesi vesivärvide komplekti, mille tootmisel on kasutatud väga kvaliteetseid värvipigmente, mis kestavad aastaid ja mida on kerge näiteks nahalt maha pesta.

Vasakukäelistele lastele pole pliiatsite, pastakate ja kääride leidmine alati lihtne. Õnneks märkasin Apollos ringi jalutades, et seal on L ja R (left ja right) märgistusega tooteid küllaga. Vasakukäelistele mõeldud tarvikud on spetsiaalselt neile sobivaks disainitud ning valikust leiab nii pastakaid, joonlaudu, pliiatsiteritajaid kui ka muud vajalikku.

Photo 10-08-16 10 38 51

Keskkonnasõprade rõõmuks leidub Apollo koolitarvete seas hulgaliselt orgaanilisi tooteid, mis on loodud kas ümbertöödeldud või üleni looduslikest materjalidest. Siinkohal tuleks ära märkida vihikud, mille baasiks on kivist (!) tehtud paber, mis on toodetud ümbertöödeldud ehitusprahist. See toode on tehtud ilma igasuguse puidu, vee või pleegitamiseta, kasutades selleks revolutsioonilist loodussõbralikku tehnoloogiat. On raske uskuda, et vihikud võivad olla tehtud kivist – seda enam, et nende kaal on sisuliselt olematu ja lehed sama õhukesed nagu tavalistel vihikutel. Ainsaks erinevuseks ongi see, et nende tootmine on keskkonnale palju sõbralikum.

Photo 10-08-16 10 44 59

Seega tasub Apollo raamatupoe koolilaadaga tutvust teha küll, sest laps peaks koolitarvetega igati rahul olema ning uued õppevahendid kooli alguse puhul õhinat tekitama. Apollo raamatupoes on valik nii suur, et õnnelikuna väljub sealt kindlasti nii õpilane kui ka lapsevanem.

Lucine Ayanian,
stilist ja moeblogija
lucine-a.com

lucine