Hetkel
vabu kohti

176
/ 233

Mahlane suveamps linna südames1. august 2016

See oli enam kui kümme aastat tagasi, kui esmakordselt Icebergi tordiga kohtusin. Ma ei armasta väga magusat ning torte ei salli kohe silmaotstaski, kuid ühel sünnipäevahommikul minu ette ilmunud Icebergi tort nägi kaunis küünlasäras niivõrd isuäratav välja, et oleks olnud patt seda mitte proovida.

Kui miski mu elus on olnud “armastus esimesest silmapilgust”, siis oli see esimene amps Icebergi torti, ning tänase päevani on Iceberg ainus, mida tortide seast söön ja mida Mademoiselle’i kohvikutes aeg-ajalt noolimas käin. Sestap on mul eriline suhe ka Mademoiselle’iga ning kui see hiljuti Nordea kontserdimaja esisele õuealale laienes, tegin ka nende uusima söögikohaga kibekiiresti tutvust. Kui juba Iceberg nii hea on, siis küllap saab neilt ka muud head-paremat hamba alla, mõtlesin.

Suvesooja päikese all ja otse linna südames paiknev Mademoiselle’i terrass on mõnus paik nii lõunatunnil kui ka hilisel õhtupoolikul. Lõõmava päikese eest kaitseb soovijaid päikesevari, kuid sobilik on see kohvik ka neile, kes lõunapausil kiiret päikesedoosi soovivad saada. Menüü on lai ja valikust leiab endale sobiva ampsu nii kvaliteetset veiseburgerit eelistav lõunataja kui ka vegantoitu armastav inimene. Populaarsetest roogadest toobki Mademoiselle esile Polaarburgeri, mis lisaks põnevale nimele koondab enda alla nii täisveiselihast pihvi kui ka keelt alla viiva mahlasuse, ning Labri salati, mis sisaldab muu hulgas kitsejuustu, avokaadot, kurki, beebispinatit ja pidavat olema naiste suur lemmik.

Mademoiselle2

Mis aga mind nende menüü juures eriti paelus, olid erinevad joogipoolised. Nimelt pakub Mademoiselle’i suveterrass käsitsivalmistatud limonaadi (mmm!) ja koostöös MyFitnessi treeneritega loodud tervisesmuutisid. Ning muidugi on mõeldud ka magusasõpradele, sest Mademoiselle’is valmistatakse värskeid kooke iga päev ja nende hulgast ei puudu ka see kurikuulus Iceberg.

Mademoiselle1

Põnevust ja valikuid jätkub seega küllaga ning nõnda proovisin ka ise menüüst üht koma teist ära. Linnukesed aga siristavad, et terrass ei pruugi sügise tulekuga sugugi uksi sulgeda, nii et võib-olla saab suvemõnusid nautida ka siis, kui aastaajad on juba vahetunud! Seni aga soovitan sammud Mademoiselle’i terrassi poole seada küll, kas siis mõnusa argilõuna või meeleoluka õhtupooliku veetmiseks – suve saab nautida ka südalinnas!

Britta Talving,
moeajakirjanik ja -blogija
www.brittatalving.com

Britta Talving