Hetkel
vabu kohti

107
/ 233

Jäiselt lahedad kinoelamused18. juuli 2016

Elades keskuse vahetus läheduses on Solaris minu „kodupood” olnud juba mitu aastat. Ühtlasi on ta ka minu koduapteek, kodukohvik ning kodukino. Ja seda mitte ainult logistilistel kaalutlustel, vaid kordades enam oma mugavuse, kompaktsuse ja kvaliteedi poolest.

Solarise kino olen ma teadlikult eelistanud ajast, mil seda esimest korda külastasin ja mõnusa filmielamuse osaliseks sain. Mulle meeldib, et see asub keset keskust, võimaldades mul mugavalt ühendada meeldiv kasulikuga ja teha ühe käiguga ka vajalikud poekülastused ning nautida enne / peale kinoskäiku söögielamust mõnes Solarise keskuses asuvas kohvikus. Vähem tähtsam ei ole minu jaoks ka maa-alune parkimine, tänu millele saan külma ja koleda ilma korral mugavalt kuiva jalaga kinno suunduda. Eriti hindan seda siis, kui teen oma kinokülastusi koos pere väiksemate liikmetega ja sagimist-siblimist on kordades rohkem, kui täiskasvanute seltsis filmi vaatamas käies.

IMG_0716

Minuga täpselt ühte meelt kodukino eelistuste osas on õnneks ka minu 4-aastane poeg, kes samuti suur (multi)filmi fänn ja minu kutse peale endaga uut „Jääaeg 5” multikat vaatama minna oli ta ukse juures ootamas juba enne, kui oma lause lõpetada jõudsin. Jääaeg on alati olnud minu üks lemmikuid animafilme, mida vaadata, sest hoolimata sellest, et suunatud on ta ju eelkõige lastele, leiab sealt tohutult palju nalju, repliike ja äratundmisrõõmu ka suurematele kinosõpradele. Eriti mõnus elamus oli nautida uut, äsja kinno jõudnud osa läbi 3D-prillide, tänu millele oli vanade tuttavate tegelaste Manny, Diego, Sidi ja teiste Jääaja loomade seiklustega sammu pidada hoopis vahvam. Suured plusspunktid tulid multikale minu 4-aastase filmikriitiku poolt ka filmis esinenud dinosaurused ja vulkaanid, mis on vist küll igale poisslapsele meelejärgi ning tänu millele võidab Jääaeg hoobilt nende südame, garanteerides elamusterohke ja meeldejääva ühise kinokülastuse kogu perele!

Kristjaana Mere,
Moe- ja elustiiliblogija
www.kristjaana.com

Kristjaana Mere