Hetkel
vabu kohti

176
/ 233

Suviselt rikkad maitsed6. juuni 2016

Suvi kipub ikka olema see aeg, mil näed, koged ja proovid tavapärasest rohkem uusi asju, olgu siis tegemist teistmoodi spordialade, vahvate seikluste või põnevate maitseelamustega.

Jaht uute ja eriliste maitsete leidmiseks viis mind seekord Solarises paiknevasse ning tõenäoliselt tutvustamist mittevajavasse Vapianosse. Nimelt on Vapiano tulnud lagedale põneva suvemenüüga, kuhu järgnevate kuude jooksul isuäratavaid uudisroogasid veelgi juurde lisandub ning mis tavapäraste toitude sekka veidi vaheldust ja suvist värskust toob. Muide, nende menüüst leiab nüüd ka laias valikus vegan-salateid, mis suviselt kergete roogade armastajaid kindlasti rõõmustab!

Vapiano2 Vapiano3

Mina tegin seekord aga tutvust Vapiano suvemenüüs leiduvate falafelidega ehk araabiamaadest pärit roaga, mis on kogu oma headuses ka läbinisti vegan ja gluteenivaba. Vapianos serveeritakse neid kikerhernestest valmistatud pallikesi lambasalatil, seltsiks veel isetehtud hummus, granaatõunaseemned ja ahjusoe ciabatta – kõlab hästi, eks? Aga maitseb veel paremini! Ei tea, kas “süüdi” oli just see imetabane maitsete kombinatsioon või falafelide enda täpselt õige vürtsikus, kuid tunnistan kohe täiesti ausalt, et nii häid falafeleid ei ole ma saanud isegi nende sünnimaal Egiptuses. Kõrvale klaasike külma valget veini ja üks selle suve erilisemaid maitseelamusi on kindlasti käes!

Vapiano1 Vapiano5

Lisaks suviselt kergetele eelroogadele pakub Vapiano muidugi ka toitvaid pearoogasid – näiteks tasub tavapäraste pastade ja pitsade kõrval kindlasti proovida ka Vapiano risotosid, mis passivad suvisesse hooaega imehästi. Lisaks lubab Tarvo Jaansoo, Eesti Vapiano üks omanikest, et alates juulikuust naasevad menüüsse ka alati menukad kukeseeneroad ning värskenduskuuri läbib ka joogimenüü, kuhu lisandub nii suviseid veine kui põnevaid kokteile.

Vapiano4

Suvi on kindlasti uute maitsete aeg ning põnevad hõrgutised muudavad selle kauni hooaja veelgi külluslikumaks – just sel põhjusel on lisaks Vapianole suvise rüü selga saanud ka ülejäänud Solarise keskus. Nimelt leiab Solarises praegu aset gurmeekampaania, kuhu on kaasatud kõik 18 keskuses paiknevat söögikohta, mis pakuvad vaimustavaid ja mitmekesiseid maitseelamusi kõikvõimalikest maailma köökidest. Et sellest kampaaniast osa saada ning tagatipuks ka Solarise kinkekaart võita, jaga oma parimaid maitseelamusi ka teistega! Milles kampaania täpsemalt seisneb ja mida kingiloosis osalemiseks teha tuleb, loe veebiaadressilt solaris.ee/gurmee.

Britta Talving,
moeajakirjanik ja -blogija
brittatalving.com

Britta Talving