Hetkel
vabu kohti

99
/ 233

Mood ja maitsed!23. mai 2016

Üks tänavusi oodatumaid moesündmusi – ERKI Moeshow – on saanud vägagi eduka ja meeleoluka lõpu ning millal olekski parem aeg kui nüüd see meeleolukus ka kokku võtta.

FOOD COURT 7

ERKI Moeshow on kasvanud tõesti üheks Eesti legendaarsemaks moeetenduseks (tänavu toimus see 29. korda) ning see on kasvanud ürituseks, millele elavad kaasa väga paljud inimesed. Tänavusele ERKI Moeshow’le on suurejooneliselt kaasa elanud Solaris keskus – võõrustades nii modellicastingut kui ka nüüd 28. mail Solarises avatavat ERKI pop-up poodi, kus saab soetada värskelt ERKI Moeshow lavalt maha astunud kollektsioone. Samuti võttis Solarise keskus ERKI Moeshow raames ülesandeks pakkuda kõikidele moeetenduste külastajatele parimaid palu Solarise keskuse söögikohtade valikust, avades ERKI Moeshow “mikroriigi” aladel food courti.

FOOD COURT 8 FOOD COURT 9

Esmakordselt ERKI Moeshow ajal avatud food courti näol oli tegemist Solarise keskuse gurmeealaga, kus sai nautida suurt valikut hõrgutisi, mille lõid spetsiaalselt ürituse tarbeks Solarise armastatud toidukohad Jaapani restoran Tokumaru ning Café Mademoiselle. Gurmeeala tegi veelgi erilisemaks see, et Tokumarus valmistas Jaapani toitu 40-aastase kogemusega külalissushikokk Shôji Kaneko. Tema kohta ütles Tokumaru peakokk Daigo Takagigi: “«Nii nagu mood, nõuab ka toidu valmistamine häid tehnilisi oskusi, originaalsust ja loomingulisust – neid omadusi Kanekol juba jätkub.» Seega sündis ERKI Moeshow ajal tõeline moe ja toidu sümbioos.

FOOD COURT 6 FOOD COURT 5 FOOD COURT 4

Kaunilt disainitud toidupalu leidus ka Café Mademoiselle’i letist, kus olid väljas nii moemaanidele spetsiaalselt valmistatud salatid kui ka tõelist silmailu pakkuvad ja maitsemeeli paitavad koogid. Café Mademoiselle’i peakokk Andrei Savenkov valis sel korral aga väga hoolikalt, mida moe-show külalistele pakkuda ja nii jäid sõelale ahvatlev Cake My Day, mille retsepti on muideks koostanud Café Mademoiselle’i kliendid ise, samuti ei puudunud Café Mademoiselle’i ERKI Moeshow menüüst kohviku läbi aegade populaarseim Icebergi tort.

FOOD COURT 2 FOOD COURT 3 FOOD COURT 1

Kel ehk aga mõnel põhjusel ei õnnestunud seekordselt ERKI Moeshow’lt ja Solarise food courtist osa võtta, siis neid rõõmustab kindlasti uudis, et juba juunikuus algab Solarise keskuses gurmeetoidule pühendatud kampaania, mis pakub väga palju hõrgutavat igale erinevale maitsele. Sellest rohkem aga juba järgmises uudiskirjas…

Aljona Eesmaa,
Moetoimetaja, stilist ja blogija
http://behindthescenesprgirl.net