Hetkel
vabu kohti

226
/ 233

Elu läbi roosade prillide9. mai 2016

Maikuu tervitas meid küll sooja ja suvise ilmaga, kuid liigne päike võib silmadele hoopis kahjulikuna mõjuda. Kuidas tasuks oma silmi UV-kiirguse eest kaitsta ja millised prillid on hetkel kõige trendikamad? Otsisin Solarisest nendele küsimustele vastust.

Fortuna Optika 6 Fortuna Optika 5

Päikeseprillid on suvehooajal kohustuslikuks kaaslaseks ning hea kvaliteediga prillide valimine näitab, et hoolid oma tervisest. Seejuures võib aga eriti palju abi olla optometristist, kes prille puudutavate teemadega hästi kursis on – tema abiga leiad just endale sobilikud ja seega kõige paremad päikeseprillid.

Solarise keskuse esimesel korrusel paikneb prillipood nimega Fortuna Optika, mis pakub laias valikus prilliraame ja -klaase. Prille valides leidsingi, et lisaks omaenda stiili järgimisele tuleks nõu pidada ka spetsialistiga, kes oskab just mulle sobiliku prillikuju leida. Kaupluse optometrist Kersten tõttaski mulle appi ja erinevaid raame proovides sain muuhulgas teada seda, et kaasaegne plastraam võib olla niivõrd kerge, et sa ei tunnegi, et sul prillid üldse ees on. Lisaks pakkus kauplus tohutult palju võimalusi selleks, et ühes prillipaaris oleks kombineeritud nii nägemise paranemine kui ka päikesekaitse ja trendikus. On vaid tarvis leida õige prillimudel!

Fortuna Optika 4  Fortuna Optika 3

Kui ma sisenen ilutarvete poodi, tervitab mind alati isuäratav, puudritest, huulepulkadest ja põsepunadest koosnev värvipalett. Minu suureks üllatuseks ootas sama kirju valik mind ees ka Fortuna Optikas. Kuna moetrendid vahetuvad hirmus kiiresti, on selline lai toonide valik igati positiivne, sest nii saad prillide raamid valida vastavalt sellele, milline värv hetkel kõige enam moes on. Ja muidugi mõjuvad värvilised prillid alati lõbusa tujutõstjana.

Fortuna Optika 2

Eraldi tooksin veel välja ka päikeseprillide kuju. Juhtivad moebrändid soovitavad sel suvel kanda massiivseid ja ümmargusi retrostiilis prillimudeleid. Kuna sellised prillid katavad ära pool kandja näost, on ka nende UV-kaitse märksa efektiivsem, sest nad kannavad hoolt kogu silmapiirkonna eest. Lisaks märkasin Fortuna Optikas ka seesuguseid ümara vormiga prille, mida kaunistab nn ombre-efekt – sellised päikeseprillid on sel suvel iga moesõbra lemmikud!

Fortuna Optika 1

Tavapärasest laiem ja värviküllasem brändide ning prillimudelite valik tõstab Fortuna Optika konkurentidest kindlasti ettepoole. Ja muide, kui ostad sealt endale ühe trendika prillipaari, siis ei pea sa muretsema, et keegi sulle samasugustega linnas vastu jalutab – Fortuna Optika müüb igat prillimudelit ainueksemplarina, mis tähendab, et saad endale täiesti unikaalsed päikeseprillid! Ja ära siis unusta, et silmi tasub juba varakult kaitsta.

 

Untitled-1

Lucine Ayanian,

stilist ja moeblogija

Loe Lucine blogi