Hetkel
vabu kohti

116
/ 233

Solaris poetab solaarseid valguskiiri Erki moeshowle25. aprill 2016

Ma arvan, et enamus inimesi pole eales pidanud kokku puutuma ühe massiivse moe-etenduse korraldamisega. Vähesed on lokaalseid kassilavasid ka külastanud. Need kes omakorda Erkit väisanud teavad, kui Eesti moemaastikku- ja kultuuri mõjutav see tegelikult on. banana_split_bandits banana_split_bandits2

Kollektsioone on hulgi, ruum on alati avar, catwalk on kindlapeale pikem kui mõned meetrid, showsid toetavad videod ja spetsiaalselt valitud helide kompositsioonid. Ja ühe sellise proffi, kuid noorte poolt korraldatud ettevõtmise kohustuslikeks komponentideks on kindlasti need kolm faktorit – A. Disainerid B. Korraldustiim ja C. Toetajad.

ERKI_NURM kuukene

EKA vilistlasena on mul alati rõõm näha, et Erki leiab aastast aastasse head partnerid, kes aitavad välja väga erinevates olukordades. Samas pole midagi üllatavat selles, et sellised tegijad nagu näiteks Solaris soovivad õla alla panna, sest seeläbi saab alati öelda – Meie olime need, kes uskusid praeguseks tuntud disaineritesse esimeste seas. Ja kuigi praegu võib tänavusi Erki osalejate nimesid katta tundmatuse loor, siis peagi peale showd algab tuntuks saamise tee. Väikese veebi otsingumootori abil läbiviidud uurimuse järel selgub, et näiteks 2010 Erkil osalesid sellised tolle aja noored tulijad nagu Heli Haav, Kärt Hammer, Kristi Pedanik, kõik nad hetke moetööstuses tugevad tegijad. Sukeldudes arhiividesse veelgi sügavamale leian 2008 aasta nimekirjast maailmatuntud disaineri Marit Ilisoni ja kodumaise kutüüri tipu Lili Jahilo. Ja mõelge vaid, olid ajad kui ka nemad viisid Erki esitluse järel oma tööd müüki või jagasid sõpradele laiali, nüüdseks peame nende loomingust unistades oma kuu eelarvet hoolikalt planeerida. Kui vaid saaks ajas tagasi rännata ja nende esimesi töid endalegi hankida? Seniks kuni ajamasinat pole aga leiutatud, saab seniste kogemuste põhjal tuletada tõdemuse – noortest talentidest saavad kord suured talendid. Miks mitte uurida nende loomingut kohe karjääri alguses.

manamine UMA

Ka aastal 2016 sirgub nädal peale Erki Moeshowd, 28. Mail kõigi osalejate loomingut esitlev Pop-up pood Solarise Keskuses. Kandev idee seisneb selles, et noored disainerid saavad oma tooteid näidata ja müüa ning kõik huvilised võivad tulla ja tulevaste moedisaini tähtede tooteid endale soetada. See on hea võimalus ka neile kes mingil põhjusel showle ei pääse, sest 23. kollektsiooni on kõik Solarises väljas ja nähtavad palju lähemalt kui lavale piiludes.

must_joon

Helene Vetik
Disainer ja blogija
Loe Helene blogi
helene_vetik_uustuusee