Hetkel
vabu kohti

99
/ 233

Solarises avatav näitus räägib saksa keele mõjust tuntud Eesti inimeste15. aprill 2015

Helilooja Arvo Pärt, jalgpallur Ragnar Klavan, näitlejanna Maarja Jakobson, Tartu linnapea Urmas Klaas ja veel mitmed toredad inimesed jutustavad Saksa saatkonna koostatud näitusel „Üks keel – mitu lugu“ sellest, kuidas neid on mõjutanud saksa  keel.

Tulge ja lugege ise, kuidas käivad kokku saksa keel, „Sex Pistols“ ja struudel, milline on sakslaste naljasoon ja kes saatis kirja Helmut Kohlile –  seda kõike tuleb neis lugudes ette.

Näituse “Üks keel, mitu lugu” avamine toimub 20. aprillil kell 17.00 Solarise Keskuse teisel korrusel, Apollo raamatupoe ees. Näitus toimub festivali Saksa Kevad raames ning jääb  avatuks 15. maini 2015.

Näituse tekstid koostas tuntud ajakirjanik Kristel Trell, fotod tegi Christian Gogolin. Näitusel osalejate kogemustest valmivad ka videolood, mis võiks Saksa suursaadik Schlaga hinnangul olla sissejuhatuseks koolis keeleõppega alustajatele. “Õpilased küsivad ju ikka: miks mul seda tarvis läheb? Erinevate inimeste lood sellest, kuidas keel neile ühel või teisel moel kasuks on tulnud, aitab sellele küsimusele ehk vastata,” sõnas ta.

solaris1