Hetkel
vabu kohti

213
/ 233

2. detsembril tähistatakse Solarises rahvusvahelist puuetega inimeste päeva.25. november 2013

15% maailma rahvastikust omab mingisugust puuet. See tähendab, et umbes miljard inimest üle maailma peavad igapäevaselt hakkama saama füüsiliste, sotsiaalsete, majanduslike ja suhtumisest, tihti just eelarvamustest tulenevate barjääridega. Puuetega inimesed kuuluvad maailma vaesemate inimgruppide hulka ja on tihti eelnimetatud barjääride tõttu ära lõigatud põhilistest õigustest nagu haridus, töö, arstiabi ja sotsiaal- ja juriidilised tugiteenused. Sellest hoolimata on puue muudetud ühiskonna arengu seisukohalt nähtamatuks.

MTÜ Eesti Erinoorsootöö Ühing noORe vabatahtlikud ja sõbrad korraldavad Solarise keskuses 2. detsembril alates kella 18-st aktsiooni seeriast „Invert to Alert“ ehk „Tagurpidi Teavitus“. Toimuvad performance’id, õpetatakse viipekeelt ja jagatakse infot erivajaduste kohta.

2. detsembril kutsume teid kaasa mõtlema:
Mis oleks kui kõik inimesed saaksid osa võtta nii sotsiaalsest kui professionaalsest elust?

Milliseid eelarvamusi omame seoses puuetega inimestega ja kust need tulevad?

Missugused on meie endi puuded või erivajadused?

Kas puudega inimene saab olla õnnelik?

Tule ja saa osa teistsugusest maailmast – peale ostude saad seekord tasuta kaasa hindamatud väärtused ühiskonna mitmekesisusest ja kaasamise jõust.

*1992. aastal kuulutas ÜRO 3. detsembri Rahvusvaheliseks puuetega inimeste päevaks, mille eesmärk on tõsta ühiskonna teadlikkust puuetega inimeste probleemidest ja nende lahendustest ning toetada puuetega inimeste väärikust, õigusi ja heaolu.

invert-to-alert_final