Hetkel
vabu kohti

202
/ 237

II EESTI EELKOOLIEALISTE LASTE TANTSUPEO PRESSIPIDU3. juuni 2013

Solarise Apollos, 3. juunil kell 11.00

Tantsupeo peaeesmärk on populariseerida rahvakultuuri ja –tantsu eelkooliealiste laste seas. Üldises aspektis pakuvad korraldajad lastele võimalust tegeleda lasteaias pärimuskultuuriga, mis hõlmab liikumist, muusikat, pille, traditsioone ja riietust. Kuna laps õpib kõige paremini läbi tegevuse, siis rahvatants on selleks väga hea võimalus, mis kätkeb eneses kõike eelpool mainitut. Korraldusmeeskonna suurimaks unistuseks on Eesti üldtantsupidude ja noorte tantsupidude auväärsesse rivisse saada kolmas üle-eestiline rahvuspidu- laste tantsupidu, seda riiklikul tasandil korraldatuna.

Algatatud laste tantsupeo traditsiooni oodatavad tulemid on:

–  hästi korraldatud tantsupeod;

–  lasteaedades on algus pandud rahvatantsuõppele;

–  rahvatantsu populaarsemaks muutumine, rahvatantsu harrastajate arv on suurenenud;

–  inimeste teadlikkus rahvakultuurist ja rahvatantsust suureneb;

– suureneb kodaniku julgus ja aktiivsus algatada projekte ja võtta osa vabatahtlikust tegevusest.

Sellel aastal toimub tantsupidu juba teist korda, 9. juunil Rakvere lauluväljakul, väge täis linnas, veel suurema osavõtjate arvuga, kui eelmisel aastal. Tantsulapsi on peole tulemas 860 üle terve Eesti.

Lisaks tantsudele toimub tantsupeol ka rongkäik, avatud on puhke- ja joonistustelk ja pealtvaatajatel on võimalus lisaks tantsude nautimisele endale soetada ka söögi- ja joogipoolist.

Tantsupeo selleaastane teema on: MEIE PÄEV– laste tantsupeo teema lugu jutustab läbi muusikalise kujunduse ja tantsude lapse päevast- on päikeseline hommik, laps ärkab, virgutab, peseb hambaid….. ja nii kuni unejutu kuulamiseni ja tuttu minekuni.

Laste tantsupidu korraldab:

MTÜ Laste Aeg, korraldusmeeskonda kuuluvad: Märt Agu- loominguline juht ja lavastaja, Kaia Pihlak- loominguline juht ja lavastaja, Venno Loosaar- muusikaline kujundaja, Kristi Sinimets- idee autor ja korraldaja, Mirjam Pooland- peo organisaator, jpt. vabatahtlikud abilised.

Esimene Eesti eelkooliealiste laste tantsupidu sai väga positiivse tagasiside, mille kajastusi näeb meie kodulehe pressinurgast:  http://www.lastetantsupidu.ee/pressinurk/