Hetkel
vabu kohti

178
/ 237

Justfilm Solarises13. november 2012

15. novembril läheb lahti kümme päeva kestev filmiorkaan, mille käest ei pääse keegi. Kokku tuleb näitamisele 48 filmi, pikkusega 4704 minutit.

Aga ei ole uut ilma vanata. Sellepärast teeb kogu Just Filmi meeskond suure kummarduse kõigile lastefilmidele, mis saja aasta jooksul Maarjamaal tehtud. Tagasi on Kingpool, Sammalhabe ja Muhv! Lastekirjaniku Eno Raua välja mõeldud ja kunstnik Edgar Valteri joonistatud tegelased ei vaja pikemat tutvustamist. Nüüd on kõigil lapsevanematel võimalus tuua oma lapsed ja lapselapsed kinno, et tutvustada nende lapsepõlve kangelasi.

Aga aitab nostalgiast. Tänavakultuur topib kinosaalid laelampideni lund täis. Meie ette astub seltskond laudureid, kes teavad, et kordumatud hetked on kulda väärt. Lollid on need, kes seda hinnata ei oska. See on “Lollide kuld”http://www.youtube.com/watch?v=KE7TsUswNmg&feature=fvwrel

Kanye West, Eminem, Snoop Dogg, Common, Q-Tip, Xzibit, Mos Def ei vaja mingit tutvustamist ka neile, kes on oma internetiarve tasumata jätnud. Just nemad teevad etteaste suurel linal. Aga mis on õige rulatamine? Seda teab filmis “Bones Brigade: An Autobiography” üles astuv Toomas Kotkas, ehk Tony Hawk. http://www.youtube.com/watch?v=lGddM68uWfU http://www.youtube.com/watch?v=XIIaJRlr6-Q

Uustulnukina on sel aastal teie ees laste – ja noorteõiguste eriprogramm. Olgugi, et nimi tundub nagu see oleks juuraõpikust pärit, on tegu programmiga, kust võib leida nii tõsisemaid kui ka lootust andvaid filme. Mis selle programmi eriliseks teeb, on igale seansile järgnevad tulised arutelud just kogetu üle.

Teine uudis on Vitamiiniprogramm, mida tuleks tarbida söögi alla ja söögi peale. Nagu nimigi ütleb, annavad kõik sellesse programmi kuuluvad filmid  eriti hea tunde. Ja apteekriga ei pea nõu pidama, kui juhtud topelt võtma.

Pidage siis meeles, et 12. laste – ja noortefilmide festival Just Film toimub sel aastal 15. – 25. november. Pista kalendrisse ja tee punaseks, sest Just Film on sügisväsimuse vastu ainus rohi, mida soovitab sõltumatu Šveitsi labor.”

http://2012.justfilm.ee/est/filmid/ajakava